Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
«Антиколомойський закон»: 16 тисяч слів і… 16 тисяч поправок!

Олігарх, який тримає у заручниках цілу Україну.

Фото УП.

«Антиколомойський закон»: 16 тисяч слів і… 16 тисяч поправок!

Так званий «антиколомойський» закон про банки, який є обов’язковою умовою для отримання програми МВФ, на цьому тижні очевидно не буде виноситися в зал. Такий прогноз у своєму відеоблозі зробила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Вона також повідомила, що фракція подала до законопроекту лише 5 поправок

«Банківський закон, ухвалення якого так потрібне для підтримки української економіки, складається з 16 тисяч 95 слів слів – і до цього закону протягом тижня подали 16 тисяч 397 поправок. До кожного слова – по поправці. Хто ж вони – автори цих поправок? В основному це – «слуги». Дехто з них подав по 4 тисячі поправок, по півтори тисячі. І мета тут абсолютно очевидна – заблокувати ухвалення цього закону або відтермінувати його на півроку», – зазначає Геращенко. 

«Від дефолту точно виграють олігархи, які стоять за цими депутатами-авторами поправок, і точно втратять прості українці».
«Від дефолту точно виграють олігархи, які стоять за цими депутатами-авторами поправок, і точно втратять прості українці».

 Вона застерігає, що подібні ігрища із законом можуть призвести до дефолту України. «Від дефолту точно виграють олігархи, які стоять за цими депутатами-авторами поправок, і точно втратять прості українці. Тому що дефолт – це гіперінфляція, це девальвація гривні, це дуже серйозний ріст безробіття», – прогнозує Геращенко. 

Вона також звернула увагу на відстуність реакції з боку Офісу президента Зеленського, уряду та керівництва парламенту. Адже президент фактично контролює усі гілки влади, і мовчання є доволі красномовним. «Всі мовчать і роблять вигляд, що не знають, що ці 16 тисяч 397 поправок можуть просто заблокувати прийняття не тільки закону, а й отримання Україною такого необхідного кредиту МВФ», – наголосила Геращенко. 

«Всі мовчать і роблять вигляд, що не знають, що ці 16 тисяч 397 поправок можуть просто заблокувати прийняття не тільки закону, а й отримання Україною такого необхідного кредиту МВФ»

Вона також нагадала, що у новому скликанні парламенту фракція «Слуга народу» постійно звинувачувала попередників у неефективності і вимагала обмежити кількість поправок до законопроектів. «А що ми бачимо сьогодні? Наша фракція подала лише п‘ять – не п’ятдесят, не п`ять тисяч, а п`ять поправок до закону про банки. Так само, як до закону про землю ми подали тільки 37 поправок.

Тому що наша державницька відповідальна професійна позиція заключається в наступному: закони треба вдосконалювати. Для цього є процедура між першим і другим читанням, подання поправок – щоб вдосконалити, реформувати, покращити той чи інший законопроект», – зазначила Геращенко. 

«Але ми бачимо тут інше – законодавчий спам. І зловживають ним саме «слуги». І при цьому Офіс президента мовчить. Чому це відбувається? Ну, можливо тому, що тиждень тому просто були певні політичні ігрища, коли президент приїхав до парламенту, зробив красиву заяву, знявши маску – «прошу вас всіх, давайте приймемо ці закони, показавши таким чином нашим європейським партнерами, що ми рухаємося в сторону реформ і від олігархів». Насправді коли олігархи включили механізм своїх лобістів, то ніхто проти цього і не виступає. Принаймні публічно ми не чули», – зауважила Ірина Геращенко. 

Джерело: ЄС.
Telegram Channel