Порушники завдали волинській природі збитків на майже 10 тисяч гривень - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.90 € 29.51
Порушники завдали волинській природі збитків на майже 10 тисяч гривень

Справи на браконьєрів направлено в суди.

Управління державного агентства рибного господарства у Волинській області.

Порушники завдали волинській природі збитків на майже 10 тисяч гривень

У період з 30 березня по шосте квітня 2020 року обласний рибоохоронний патруль задокументував 29 порушень природоохоронного законодавства. Так, складено 19 протоколів за порушення правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП) та 10 – за грубі порушення (ч. 4 ст. 85 КУпАП)

У порушників вилучено 20 кг водних біоресурсів та 11 од. заборонених знарядь лову. Накладено штрафів на суму 969 грн, решту буде накладено судами, куди скеровано матеріали. Збитки, завдані рибним запасам, склали 9 452 грн, повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, другого квітня на р. Західний Буг, поблизу с. Литовеж Іваничівського району Волинської області зафіксовано грубе порушення правил рибальства. Громадянин здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям, виготовленим із дерев’яних та сіткоснастевих матеріалів, яке не передбачене Павилами рибальства – «павуком».

Того ж дня на протилежному березі річки викрито аналогічне порушення.  Інцидент стався поблизу с. Старгород Сокальського району Львівської області. Порушник за допомогою «павука» здійснював незаконний вилов риби.

Збитки, завдані рибним запасам, склали 9 452 грн.

Завдяки оперативним діям працівників рибпатруля порушники не встигли завдати шкоди рибному господарству. На всіх викритих громадян оформлено адміністративні протоколи за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направлено до районних судів для притягнення порушників до відповідальності. Заборонені знаряддя вилучено.

Четвертого квітня державні інспектори рибоохорони здійснили спільний рибоохоронний рейд з працівниками Старовижівського відділення поліції ГУНП у Волинській області. Під час обстеження оз. Луки, поблизу с. Дубечне Саровижівського району Волинської області, рейдовою групою виявлено 14 громадян, які порушували правила рибальства.

На осіб оформлено протокол про адмінправопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Також з чоловіками проведено масово-роз’яснювальну роботу щодо відповідальності за порушення Правил рибальства у нерестовий період.

Волинський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40.

Довідкова інформація:

Нагадуємо, з першого квітня триває нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ. Під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

Джерело: Управління державного агентства рибного господарства у Волинській області