«Європейська солідарність» Порошенка – абсолютний лідер у Львові – її підтримують 33% - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.33 € 30.73
«Європейська солідарність» Порошенка – абсолютний лідер у Львові – її підтримують 33%

У Львові партія Зеленського має лише 4% прихильників.

Фото DW.

«Європейська солідарність» Порошенка – абсолютний лідер у Львові – її підтримують 33%

Подолати виборчий бар'єр на місцевих виборах у місті Лева можуть лише п'ять партій

Опубліковане у четвер, 9 квітня, дослідження соціологічної агенції Fama показує, що третина львів'ян на виборах до міськради готові проголосувати за «Європейську солідарність» (33,4%). За півтора місяці, що минули після попереднього дослідження, «ЄС» вдалося отримати 6% прихильників, від осені 2019 року рейтинг партії зріс більш ніж на 10%.

Про це пише zaxid.net.

За півтора місяці, що минули після попереднього дослідження, «ЄС» вдалося отримати 6% прихильників, від осені 2019 року рейтинг партії зріс більш ніж на 10%.

«Самопоміч» залишається другою найпопулярнішою партією серед львів'ян. Її рейтинг також зростає. Станом на кінець березня «Самопоміч» може претендувати на 19,3% (порівняно з попереднім дослідженням ріст склав 2,4%). «Голос» стабільно йде третім у опитуваннях соціологів, але від осені 2019 року поступово втрачає прихильників. Зараз рейтинг партії складає 12%, втрати за півтора місяці – 2,6% голосів.

Виборчий бар'єр можуть подолати ще дві партії: «Свобода», за яку зараз готові голосувати 9,1% львів'ян, та Українська галицька партія, яка від осені поступово набирає голоси, і зараз має рейтинг у 5,5%.

Порівняно із попереднім дослідженням, суттєво втратила прихильників «Батьківщина», за яку готові голосувати 3,5% (у лютому таких було 6,4%). Втім, найгірша ситуація зі «Слугою народу» із 4% прихильників: за півтора місяці рейтинг партії впав удвічі, а порівняно із жовтнем 2019 року – у чотири рази.

Втім, найгірша ситуація зі «Слугою народу» із 4% прихильників: за півтора місяці рейтинг партії впав удвічі, а порівняно із жовтнем 2019 року – у чотири рази.

Соціологи також зазначають, що загалом серед львів'ян є 23% тих, хто вже переконаний у своєму виборі. Ще 22% опитаних є так званим прихильним електоратом, який схиляється до якоїсь партії, але поки вагається. Симпатизують кільком партіям одночасно понад 10% респондентів і ще 19,6% взагалі не декларують наміру йти на вибори. Хочуть іти, але не знають, за кого голосувати, майже 25% львів'ян.

Місцеві вибори в Україні мали б відбутися в останню неділю жовтня цього року.

P. S. Дослідження соціологічної агенції Fama проводилося з 27 по 31 березня 2020 року. Загалом опитано 800 мешканців Львова віком від 18 років.

Джерело: Захід.НЕТ