В Україні вшанували 80-річчя Катинської трагедії - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.50
В Україні вшанували 80-річчя Катинської трагедії

Через карантин урочистості мали обмежений характер.

Фото istpravda.com.ua.

В Україні вшанували 80-річчя Катинської трагедії

Биківні під Києвом та П'ятихатках під Харковом вшанували пам’ять офіцерів Війська Польського, Корпусу охорони кордону, Державної поліції, чиновників та інших людей, вбитих 80 років тому НКВС

У Биківні до польського військового меморіалу квіти поклали заступник Міністра закордонних справ Василь Боднар, заступник Керівника Головного управліня з питань зовнішньої політики офісу Президента України Олександр Ірхін та директор заповідника «Биківнянські могили» Богдан Біляшівський, інформує «Історична правда».

На місці поховання жертв тоталітаризму в П'ятихатках меморіальний захід організовано генеральним консульством у Харкові. Також були присутні представники обласної та міської влад.

Відбувся молебень заучастю римо-католицького, греко-католицького, православного та протестантського духовентства. 

Відбувся також молебень заучастю римо-католицького, греко-католицького, православного та протестантського духовентства.

Через карантин урочистості мали обмежений характер.

Катинський злочин – масове вбивство польських громадян, здійснене загонами НКВС впродовж квітня-травня 1940 року за наказом Йосифа Сталіна. Тоді було розстріляно понад 21 тисячу польських військовополонених та польської інтелігенції, яких було взято у полон після вторгнення Червоної армії до Польщі 17 вересня 1939 року. В'язнів тримали і вбивали у різних місцях, головним чином у Катинському лісі (поблизу села Катинь Смоленської області), в тюрмі міста Калінін (Нині Твер), Харкові, Биківні.


У 1940 році було розстріляно понад 21 тисячу польських військовополонених та польської інтелігенції.