У міському водоканалі попри своїх юристів винаймали сторонніх - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 33.30
У міському водоканалі попри своїх юристів винаймали сторонніх

Правоохоронці розслідують факт витрат в особливо великих розмірах.

Фото vse.rv.ua.

У міському водоканалі попри своїх юристів винаймали сторонніх

Комунпідприємство за невиправдані правничі послуги заплатило 3 млн. гривень

Прокуратурою Рівненської області за результатами опрацювання матеріалів перевірки Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області встановлено, що службові особи комунального підприємства РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» упродовж 2016-2019 років, при наявності в штаті юридичного відділу у складі до 6 працівників, на договірній основі залучали до надання юридичних, інформаційних та консультативних послуг сторонніх спеціалістів в галузі права. Про це інформує сайт прокуратури Рівненської області.

Як наслідок, вказаним спеціалістам сплачено кошти згідно укладених договорів на загальну суму понад 3 млн. грн. за роботу, виконання якої в більшості відноситься до компетенції працівників юридичного відділу комунального підприємства.

Зазначені обставини свідчать про можливе нераціональне використання коштів суб’єкта господарювання та їх розтрату з використанням службового становища.

За цим фактом прокуратурою області 16.04.2020 розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата коштів, які перебували у відданні службової особи, вчинена в особливо великих розмірах). Зазначені обставини свідчать про можливе нераціональне використання коштів суб’єкта господарювання та їх розтрату з використанням службового становища.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено здійснювати  слідчому управлінню ГУНП в Рівненській області.

Довідково: за вчинення вказаного злочину передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.