Річниця Зеленського: такою слабкою як тепер Україна ще не була - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
Річниця Зеленського: такою слабкою як тепер Україна ще не була

Багато кадрів для державного управління Зеленський бере із «95 кварталу».

Фото ВВС Україна.

Річниця Зеленського: такою слабкою як тепер Україна ще не була

Через рік після перемоги Зеленського на виборах Україна опинилася у найбільш слабкому стані за всю історію Незалежності. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар

«Рік тому ми з Софією Таран вдягли вишиванки і пішли на вибори. Так ми показували, що голосували за продовження розвитку всього українського, що відродилося і з’явилося від 2014 року. І до чого ми мали щастя бути дотичним. Минув лише рік. Дискурс «про розвиток» змінився на дискурс «як вижити».

 

 Українське перестало бути пріоритетом. Українське кіно ледь вдалося врятувати від планів уряду вбити його фінансування «в нуль». В Раді постійно виникають ініціативи, як змінити, або відтермінувати закон про мову, квоти і навіть як змінити заборону російського кіно. Українське змінилося на #какаяразніца», – пише Сюмар.

Українське кіно ледь вдалося врятувати від планів уряду вбити його фінансування «в нуль». В Раді постійно виникають ініціативи, як змінити, або відтермінувати закон про мову, квоти і навіть як змінити заборону російського кіно.

«За цей рік Україна точно суттєво втратила свої зовнішньополітичні позиції. Підхід «нічого про Украіну без України» змінився на мінські домовленості Єрмака про переговори з сепаратистами за посередництва «Росії-миротворця». Відведення військ призвело до втрати стратегічних позицій, і до посилення обстрілів та збільшення кількості смертей», – нагадала Вікторія Сюмар.

«Обіцянка економічного росту в 40% поки що змінилася прогнозом про мінус 7% ВВП лише цього року. Красива політтехнологічна теза про «нульову толерантність до корупції» розбилася об реальність продажу посад, відмивання мільярдів ПДВ з бюджету в інтересах «особи номер 1» та Офісу Президента.

Обіцянка публічних і жорстких розмов з олігархами змінилася таємними зустрічами, проханнями, заграванням з Коломойським під загрозою дефолту, зміною уряду з людьми Пінчука на уряд з людьми Ахметова, призначеннями олігархів замінниками губернаторів», – зазначила Сюмар.

«В такому слабкому стані держава та управлінська вертикаль не була ще ніколи. «Ліфт» в турборежимі виніс на верхи тих, хто зеленого уявлення не має, що таке необхідні компетенції. Звідси – яскраві флеш-моби про «Маю право на помилку». Вони не просто мають це право. Вони регулярно ним користуються і роблять помилки», – наголошує народний депутат.

Обіцянка публічних і жорстких розмов з олігархами змінилася таємними зустрічами, проханнями, заграванням з Коломойським під загрозою дефолту, зміною уряду з людьми Пінчука на уряд з людьми Ахметова, призначеннями олігархів замінниками губернаторів

«Але чим далі, тим менше прав на помилку лишається в країни. Україна змушена виживати вже в нових геополітичних умовах пандемії, світової економічної рецесії, глобальних екологічних загроз. Виживати самою, без допомоги ззовні. В таких умовах ціна помилки виростає в рази. Кожна помилка – це мільйони безробітних, це мільярди недоотриманих коштів, це, зрештою, багато людських життів. І це, зрештою, ціна державності і її майбутнього. ПреЗЕдент почався з помилки. Через рік ми зрозуміли: більше права на помилки в нас немає», – переконана Вікторія Сюмар.

Джерело: ЄС.