Що буде з волинськими шахтами після карантину - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.34 € 33.49
Що буде з волинськими шахтами після карантину

На робочих місцях перебувають лише ті працівники, які підтримують підприємства в безаварійному стані.

Волинь-нова

Що буде з волинськими шахтами після карантину

Нововолинські вугільні підприємства, які зупинили видобуток вугілля ще до введення обмежувальних заходів, перебувають у занепаді

Останні події в Україні ще більше ускладнили кризові явища на підземках.

На шахті №9 та «Бужанській» - майже всі на карантині. На робочих місцях перебувають лише ті працівники, які підтримують підприємства в безаварійному стані. Як сказав голова Волинського теркому працівників вугільної промисловості Роман Юзефович, за нормальних умов на цих копальнях, де ще є нарізані лави, можна добувати вугілля. Проблема лише в тім, що бракує обладнання, запчастин, які роками не надходили, - конвеєрних стрічок, роликів, мастила тощо.

На робочих місцях перебувають лише ті працівники, які підтримують підприємства в безаварійному стані.

Про це напередодні карантину профспілкові активісти наголосили в Міністерстві енергетики та захисту довкілля, сподіваючись на допомогу. Поки що реакції ніякої. Заробітну плату отримали за лютий.

А от на довгобуді – шахті №10, яка мала би стати основою вугільної галузі Волині, справи ще гірші. Їхні працівники отримали лише 60 відсотків заробленого за грудень. Там проводиться відкачування води, провітрювання – ті заходи, які підтримують безпечність самого об’єкта і довколишньої території. Щодня на робочі зміни виходять чергові диспетчери, слюсарі, медпрацівники. За словами Романа Юзефовича, в. о. директора шахти Едуард Кукуяшний перебуває у профільному міністерстві, де повинні схвалити виділення 73 млн гривень хоч би на утримання підземки в поточному році. Без врахування прохідницьких робіт, які б наблизили введення нової перспективної шахти в експлуатацію. Але в даний час сподіватися на це марно.

З огляду на критичне становище не лише на ДП «Волиньвугілля», а й на інших аналогічних підприємствах України, гірники та працівники збагачувальних фабрик після закінчення карантину готуються їхати в Київ на акції протесту. Профспілкові активісти зазначають, що енергетична криза, через яку паралізована вугільна галузь, була спричинена низкою непродуманих рішень влади. Вони також попередили про вірогідність соціального вибуху.

Алла Лісова