Порошенко у річницю мовного закону: «Українська - запорука національної безпеки» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.45 € 33.25
Порошенко у річницю мовного закону: «Українська - запорука національної безпеки»

Мовний закон є, але нова влада не поспішає його виконувати.

Фото ЄС.

Порошенко у річницю мовного закону: «Українська - запорука національної безпеки»

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко на своїй сторінці у мережі Facebook з нагоди річниці ухвалення «Закону про забезпечення функціонування української мови як державної» зазначив, що робота над законом тривала кілька років, щоб документ став максимально збалансованим. А його ухвалення свідомо винесли за межі виборчої кампанії, бо мова – це не тема для політичних спекуляцій

Рік тому, у пам’ятний день 25 квітня 2019 року, Верховна Рада ухвалила історичний закон про державну мову. Люди на площі під Верховною Радою зустріли прийнятий закон оплесками і вигуками «Слава Україні! — Героям Слава!».

Робота над законом тривала кілька років, щоб цей документ був максимально збалансованим. Ухвалення мовного закону тоді свідомо винесли за рамки президентської виборчої кампанії. Тому що мова — це не тема для спекуляцій. Завжди дотримувався думки, що стратегічний для України закон мав бути позбавлений будь-якої кон’юнктури.

Так, після кількох століть тотальної русифікації, закон про державну мову мав звершити та закріпити розквіт української мови. Але що ми бачимо сьогодні, рік потому?

Так, після кількох століть тотальної русифікації, закон про державну мову мав звершити та закріпити розквіт української мови. Але що ми бачимо сьогодні, рік потому?

Тетяна Монахова, мовна омбудсменка, подала у відставку, бо уряд не забезпечив її умовами для роботи. Зараз відповідальність за провал цієї роботи перекладають на розробників Закону про мову. Хоча Закон чітко встановив, що уряд впродовж 6 місяців має створити всі умови для діяльності Уповноваженого із захисту державної мови.

Така ситуація чітко показує ставлення діючої влади до підтримки та розвитку української мови. Але наша мова була і залишається запорукою національної безпеки й державної єдності. Дякую усім, хто працював і працює над дотриманням Закону про мову. Його роль у сучасній історії України важко переоцінити.

Сподіваюся, що на посаду мовного омбудсмена прийде розумна, активна і принципова людина, яка працюватиме заради збереження нашої національної ідентичності і захистить один із головних державотворчих інструментів — нашу прекрасну українську мову.

Джерело: ЄС.