В Україні зберігається найдавніша у світі «таранька» віком 33 мільйони років - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
В Україні зберігається найдавніша у світі «таранька» віком 33 мільйони років

Експонується цей відбиток риби у відділі природи Закарпатського музею.

Фото tourinform.org.ua.

В Україні зберігається найдавніша у світі «таранька» віком 33 мільйони років

Єдиний у світі скам’янілий відбиток риби тунця з доісторичних часів можна побачити у Закарпатському краєзнавчому музеї в місті Ужгород

Унікальний експонат з'явився в Ужгороді не випадково, адже мільйони років тому територія сучасного Закарпаття була затоплена морем, яке називалось Карпатським морем і було частиною потужного океану Тетіс. Карпатське море проіснувало понад 100 мільйонів років. Про це розповідає інформаційний центр «Турінформ Закарпаття».

Цей відбиток залишила рибина, яку не знаходили більше ніде у світі.

Велика кам’яна брила, розтрощена на кілька шматків, з чітким відбитком великої рибини – тунця розташована у приміщенні Закарпатського краєзнавчого музею (це не найстаріший експонат є ще відбитки доісторичних молюсків, однак він справді унікальний).

Річ у тім, що залишила цей відбиток рибина, яку не знаходили більше ніде у світі. Вчені, котрі проводили дослідження у 70-х роках, назвали дану знахідку – Одинокий тунець. Те ж дослідження показало, що відбиток на камені відноситься до геологічної епохи олігоцен кайнозойської ери. А це означає, що відбитку на камені щонайменше 33,7 мільйона років.

Цікаво, що знайшли величезного тунця на узвишші гори, під час розробки кар’єрі у селі Верховина-Бистра на Великоберезнянщині. На висоті 800 метрів робітники кар’єру розкололи кам’яну брилу і побачили дуже добре збережений відбиток рибини довжиною 80 см. У кінці 60-х її перевезли до музею, описали і виклали в експозицію, як підтвердження того факту, що колись територія сучасного Закарпаття була морським дном.

Довідка: нині експозиція музею налічує близько 115 тисяч експонатів, та є найбільшою в Закарпатті, а ужгородський замок входить у список ТОП 3 найвідвідуваніші об’єкти серед туристів Закарпаття.