1 травня в 142 країнах і територіях світу, і в Україні зокрема, відзначається День праці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
1 травня в 142 країнах і територіях світу, і в Україні зокрема, відзначається День праці

У СРСР Першотравень довгі роки був основним державним святом.

Фото «Дзеркала тижня».

1 травня в 142 країнах і територіях світу, і в Україні зокрема, відзначається День праці

У цьому році мітингів і демонстрацій в центральній частині Києва 1 травня не буде

У п'ятницю, 1 травня, в Україні відзначають Свято праці, або ж День міжнародної солідарності трудящих. Крім того, свято відзначається в 142 країнах і територіях світу. Про це інформує видання «Дзеркало тижня».

У деяких країнах Першотравень відзначається в інший час - до них відносяться, наприклад, США і Японія. Більш ніж у 80 країнах (включаючи Індію) День праці не відзначається.

У цьому році мітингів і демонстрацій в центральній частині Києва 1 травня не буде. Замість ходи комуністів на Хрещатику будуть майстер-класи для дітей.

У 1992 році Міжнародний день солідарності трудящих був перейменований у свято Весни і Праці.

1 травня 1886 року американські робітники організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.

У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робітників Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби.

У СРСР Першотравень довгі роки був основним державним святом. 1 травня 1990 року керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної першотравневої демонстрації. У 1992 році Міжнародний день солідарності трудящих був перейменований у свято Весни і Праці. У світі Першотравень як і раніше відзначається як пролетарське свято солідарності.