Правосуддя за вбивства в Одесі в травні 2014-го залишається примарним – Моніторингова місія ООН з прав людини - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.56
Правосуддя за вбивства в Одесі в травні 2014-го залишається примарним – Моніторингова місія ООН з прав людини

Матильда Богнер каже, що останні шість років сім'ї жертв борються за справедливість за смерть своїх близьких.

Фото «Дзеркала тижня».

Правосуддя за вбивства в Одесі в травні 2014-го залишається примарним – Моніторингова місія ООН з прав людини

Жодна людина так і не була притягнута до відповідальності за 48 вбивств – Богнер

Минуло шість років з дня трагедії 2 травня в Одесі, але правосуддя так і не настало. Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер. Про це інформує видання «Дзеркало тижня».

«Насильства в Одесі, що забрали життя 48 осіб, жодну людину так і не був притягнуто до відповідальності за 48 вбивств і смертей... Останні шість років сім'ї жертв борються за справедливість за смерть своїх близьких. Всі ці шість років правосуддя залишається примарним «, - зазначила Богнер у своєму зверненні.

В документі, опублікованому Місією, надана оновлена інформація про стан розслідувань і судові процеси щодо подій у центрі Одеси, на площі Куликове Поле.

«За минулий рік, не було істотного прогресу в розслідуванні або судових процесів. Щодо смертей в центрі міста, ні розслідування, ні судові процеси не просунулися вперед з 2 травня 2019 року. Ми також бачимо відсутність прогресу в розслідуванні смертей на Куликовому Полі. Також ми не бачили істотного прогресу у кримінальних провадженнях стосовно співробітників поліції, обвинувачених у неналежному реагуванні на сутички та заворушення «, - додала Богнер.

Тим не менш, певний прогрес був досягнутий у справі колишнього начальника ГУ Міністерства внутрішніх справ в Одеській області, обвинуваченого у зловживанні владою або службовими повноваженнями і залишення людей в небезпеці, яким суд надав пріоритет. За останні 12 місяців проведено близько 25 засідань.

«Я закликаю українську владу забезпечити притягнення до відповідальності винних у насильстві 2 травня. Офіс Генерального прокурора повинен забезпечити ефективне, ретельне і неупереджене розслідування вбивств і насильницьких смертей. Голови судів повинні надати пріоритет кримінальних проваджень в незавершених справах. Сім'ї жертв мають право на правду і справедливість за смерть своїх близьких «, - підсумувала Богнер.

«Я закликаю українську владу забезпечити притягнення до відповідальності винних у насильстві 2 травня. Офіс Генерального прокурора повинен забезпечити ефективне, ретельне і неупереджене розслідування вбивств і насильницьких смертей. Голови судів повинні надати пріоритет кримінальних проваджень в незавершених справах. Сім'ї жертв мають право на правду і справедливість за смерть своїх близьких «, - підсумувала Богнер.Нагадаємо, що в Одесі 2 травня 2014 року в ході масових заворушень загинули 48 людей і ще 200 постраждали. Більшість загинули в Будинку профспілок під час пожежі.