Щонайменше 300 російських військових підчепили COVID-19 під час репетицій згодом скасованого параду до 9 травня (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.34 € 33.49
Щонайменше 300 російських військових підчепили COVID-19 під час репетицій згодом скасованого параду до 9 травня (Відео)

Амбіції одного нікчемного чоловічка знову наробили біди...

Фото pravda.com.ua

Щонайменше 300 російських військових підчепили COVID-19 під час репетицій згодом скасованого параду до 9 травня (Відео)

Лише деякі учасники цих дійств носили захисні маски

На військовому полігоні Алабіно біля Москви щонайменше три сотні російських військових захворіли на Covid-19 в ході репетицій параду до 9 травня, який зрештою відмінили через епідемію.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на розслідування російського видання «Проєкт».

Журналістам вдалося дізнатися, як попри епідемію тисячі курсантів продовжували репетиції. Мінімум три сотні з них заразилися коронавірусом. Але, ймовірно, реальна цифра в рази більша.

Підготовка до параду не припинялася навіть тоді, коли по всій Росії ввели перші карантинні заходи. 1 квітня, коли РФ вже закрила кордон з Грузією, а більшість країн скасували масові заходи, прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков все ще говорив, що підготовка військових і організація приїзду іноземних гостей тривають.

Відео репетиції параду до 9 травня 2020 року, на записі присутня ненормативна лексика:

Остання репетиція параду на полігоні «Алабіно», який в точності повторює центральну площу Москви, пройшла 16 квітня - до цього моменту Москва і область вже майже 20 днів знаходилися на самоізоляції.

Курсанти та їхні родичі розповіли російським журналістам, що вважають, що до масового зараження призвели саме репетиції на полігоні. За словами кадета Військової академії зв'язку імені Будьонного, під час репетицій лише деякі учасники носили захисні маски.

Водночас у «Проєкті» додали, що на офіційний запит про кількість інфікованих військових після репетицій у Міноборони РФ відповіді так і не надали.

«Невідома точна кількість хворих (на Covid-19 – ред.), проте підсумувавши отримані від службовців і родичів дані, ми отримали не менше трьох сотень хворих під час репетиції. Це восьма частина тих, хто взагалі виявився інфікованим коронавірусом в російській армії, військових інститутах і училищах. Найімовірніше, ця цифра в рази більше: «Проєкту» вдалося поговорити тільки з учасниками репетицій і їх знайомими з шести частин, інститутів і училищ (з більш ніж 40), які брали участь в репетиціях в Підмосков'ї».