За ніч роботи мотопомпи брав 200 доларів. Викрили поліцейського з Рівненщини, ласого на гроші й бурштин - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.30 € 33.13
За ніч роботи мотопомпи брав 200 доларів. Викрили поліцейського з Рівненщини, ласого на гроші й бурштин

Вилучено понад 150 кг каміння бурштину загальною вартістю 2,2 млн. гривень та 6 820 доларів США.

Фото pro.gov.ua.

За ніч роботи мотопомпи брав 200 доларів. Викрили поліцейського з Рівненщини, ласого на гроші й бурштин

Правопорушником виявився інспектор сектору реагування патрульної поліції одного з відділень поліції в Рівненській області

Сьогодні, 14 травня, було викрито працівника поліції під час отримання неправомірної вигоди за сприяння в незаконному видобутку бурштину на Рівненщині. Про це інформує прокуратура Рівненської області 14 травня.

Використовуючи своє службове становище, працівник поліції організував схему системного вимагання і отримання грошей від жителів Рівненської області за непритягнення їх до кримінальної відповідальності за видобуток бурштину–сирцю на підконтрольній йому території обслуговування, неперешкоджання та неповідомлення правоохоронні органи про факти здійснення такої протиправної діяльності. 

При цьому, розмір неправомірної вигоди правоохоронцем за вирішення такого питання визначався від виду обладнання, яким здійснювався видобуток каміння бурштину, з розрахунку 200 доларів США за ніч роботи однієї мотопомпи «старателів».

При цьому, розмір неправомірної вигоди правоохоронцем за вирішення такого питання визначався від виду обладнання, яким здійснювався видобуток каміння бурштину, з розрахунку 200 доларів США за ніч роботи однієї мотопомпи «старателів». Правоохоронцями задокументовано факт отримання фігурантом у громадянина неправомірної вигоди в розмірі понад 12 тис. грн. за нереагування на таку незаконну діяльність. 

Крім того, проведено 12 обшуків за місцем роботи правоохоронця та в помешканнях місцевих жителів населених пунктів північних районів області, ймовірно причетних до незаконної діяльності, пов’язаної із видобуванням в значних обсягах бурштину.

 

 За результатами проведених обшуків виявлено та вилучено понад 150 кг каміння бурштину загальною вартістю 2,2 млн. грн., грошові кошти в сумі 6 820 доларів США та знаряддя для обробітку бурштину.

На даний час прокуратурою Рівненської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, зареєстрованому за фактом вимагання та одержання працівником патрульної поліції неправомірної вигоди за  ч. 3  ст. 368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди поєднане з вимаганням). 14.05.2020 вказаній особі повідомлено про підозру та вручено копію клопотання про обрання запобіжного заходу.