За рік президентства Зеленського на держпосадах опинилися понад 30 «кварталівців» і їх знайомих – КВУ. Є у цьому списку і лучанин - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.25 € 32.89
За рік президентства Зеленського на держпосадах опинилися понад 30 «кварталівців» і їх знайомих – КВУ. Є у цьому списку і лучанин

Лише деякі, призначені главою держави, мали досвід відповідної роботи.

Фото ЕРА.

За рік президентства Зеленського на держпосадах опинилися понад 30 «кварталівців» і їх знайомих – КВУ. Є у цьому списку і лучанин

Комітет виборців України зазначає, що перед обранням на посаду президента України Володимир Зеленський обіцяв призначати на державні посади професіоналів, а не знайомих. Утім, понад 30 колишніх співробітників «Кварталу 95» і їхніх знайомих було обрано від пропрезидентської партії «Слуга народу» у Верховну Раду або призначено на інші посади

Упродовж першого року президентства В. Зеленського понад 30 осіб, які раніше працювали в структурах «Студії Квартал 95», її дочірніх організаціях, надавали послуги компанії, співпрацювали із В. Зеленським на професійній основі, були знайомими, друзями, родичами В. Зеленського чи його оточення отримали державні посади. Із них 12 безпосередньо працювали в «Студії Квартал 95». Дані аналізував Комітет виборців України.

Вказані особи були призначені на посади помічників, заступників, керівників Офісу Президента, отримали посади в органах безпеки України, в центральних органах виконавчої влади, стали членами наглядових рад, комітетів, були обрані на посади народних депутатів України.

«При цьому варто розуміти, що більшість із цих людей не були пов’язані із політикою раніше і просто не опинилися б на теперішніх посадах, якби не В. Зеленський».

«Студія Квартал 95 перетворилися на кузню кадрів для нової влади. Якщо врахувати призначення не лише осіб, які безпосередньо працювали в структурах 95 кварталу, а й їх знайомих, друзів, родичів, то мова йде про щонайменше три десятки осіб, які опинилися на впливових державних посадах у перший рік президентства В. Зеленського. Реальна цифра може виявитися ще більшою. При цьому варто розуміти, що більшість із цих людей не були пов’язані із політикою раніше і просто не опинилися б на теперішніх посадах, якби не В. Зеленський», – зазначають в громадській організації.

Абсолютна більшість з них раніше не працювала на аналогічних посадах. Лише деякі мали досвід відповідної роботи, однак саме за час перебування на посаді В. Зеленського отримали значний поштовх у кар’єрі.

Серед таких людей згадується і лучанин Валерій Стернійчук (очолював студентську «Лігу сміху» на Волині) – народний депутат України.

 

 Довідка і фото Укрінформу: Стернійчук Валерій Олександрович (народився 18.06.1981 в м.Луцьк Волинської області) - український громадський активіст, організатор культурно-розважальних заходів, івент-менеджер, народний депутат України 9-го скликання, член фракції «Слуга народу» у Верховній Раді України. На парламентських виборах був під номером 46 у списку.