СБУ заблокувала продаж масок, які чоловік пошив разом із вагітною дружиною - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.21 € 33.12
СБУ заблокувала продаж масок, які чоловік пошив разом із вагітною дружиною

Житель Кропивницького хотів реалізувати за кордон захисні маски.

Фото Ірини Павленко.

СБУ заблокувала продаж масок, які чоловік пошив разом із вагітною дружиною

Перевезення трьох тисяч захисних масок затримали на кордоні працівники Служби безпеки України

 Їх хотів реалізувати за кордон житель Кропивницького. Пошиті самотужки маски, за версією спецслужби, підпадають під визначення протиепідемічного засобу, забороненого до експорту. Втім сам підприємець стверджує, шилися маски удома, без дотримання жодних стандартів і умов. Тож заборона експорту на такий товар не розповсюджується.

Кропивничанин Артем Бородін має ятку на ринку, але через карантин заробіток втратив. Тож вирішив підзаробити на масках.

– У мене троє діток маленьких – старшому сину вісім років, молодшим сину і доньці по чотири. Дружина вагітна, чекаємо поповнення на вересень. Треба годувати сім’ю, ми живемо в орендованій квартирі. Я єдиний годувальник, треба було щось робити, – пояснює Артем Бородін.

– Маски тришарові, пошиті на звичайній швейній машинці. Резиночки купували через інтернет. Маски нестерильні, – показує маски Артем Бородін. 

Чоловік стверджує, маски з дружиною пошили самотужки. Вони не медичні, а захисні.

– Маски тришарові, пошиті на звичайній швейній машинці. Резиночки купували через інтернет. Маски нестерильні, – показує маски Артем Бородін.

Про те, що саморобні маски визнали контрабандою, чоловік дізнався з новин.

– Мене товариш запитав, чи це про тебе пишуть на головному сайті СБУ України? Я відкриваю, фото, посилки мої, я їх упізнав, там навіть підпис є мій. Для мене це був шок, дружина дуже рознервувалася з цього приводу, – скаржиться Артем Бородін.

Бандеролі з масками відправив 6 квітня, наголошує підприємець, заборони на експорт захисних засобів в Україні ще не було.

– Відправив того дня десь 240 дрібних пакетів. У кожній посилці було від однієї до 15-20 масок. Думали, все добре, а 11 квітня мені зателефонували працівники СБУ і запропонували підійти в управління і поговорити, – розповідає чоловік.

У СБУ наголошують, із 15 квітня урядовці заборонили експортувати будь-які засоби захисту.

– На одному з митних постів вилучили бандеролі з масками та відправили їх на експертизу. Оскільки маски були виготовлені з медичного матеріалу. Підозру викликав той факт, що чоловік вносив до поштових декларацій недостовірні дані про відправника, адресу та зазначав вміст відправлення як сувенір, – коментує речниця УСБУ в області Марина Яковенко.

Наразі кропивничанин чекає на результати експертизи – вона має з’ясувати, медичні чи інші маски були в бандеролях. На пошиття та відправку товару витратив близько 70 тисяч гривень, – рахує збитки кропивничанин. А нині йому загрожує ще й штраф.

Текст: Ірина Павленко

Джерело: pravda-kr