Україна екстрадувала в Грузію затриманого минулоріч лідера ІДІЛ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.25 € 32.89
Україна екстрадувала в Грузію затриманого минулоріч лідера ІДІЛ

Служба безпеки України затримала Тохосашвілі в Києві 12 листопада 2019 року.

Фото СБУ.

Україна екстрадувала в Грузію затриманого минулоріч лідера ІДІЛ

Цезара Тохосашвілі звинувачують в тероризмі

Україна екстрадувала в Грузію одного з ключових керівників терористичного угрупування «Ісламська держава» Цезаря Тохосашвілі, якого розшукував Інтерпол. Про це повідомляють «Новости Грузия», пише LB.ua.

«У Тбіліський міжнародний аеропорт екстрадували з України громадянина Грузії Цезаря Тохосашвілі (він же Аль Бара Шішанов), якого звинувачують в тероризмі та розшукували за «червоною карткою» Інтерполу», – йдеться в повідомленні.

Служба безпеки України затримала Тохосашвілі в Києві 12 листопада 2019 року.

За інформацією СГБ, у 2015 році Тохосашвілі відправився в Сирію і брав участь у боях проти урядових сил. Тоді ж він вступив до лав терористичного угрупування. Встановлено, що Тохосашвілі був тісно пов'язаний із впливовими лідерами ІДІЛ, які також є уродженцями Грузії – Тарханом Батірашвілі, відомим як Абу Умар аш-Шішанов, а також міжнародним терористом Ахмед Чатаєвим.

У серпні 2018 року в ЗМІ поширилася інформація про його смерть. Cім'я Тохосашвілі протягом двох днів отримувала співчуття від односельчан, у їхньому будинку проходила панахида. Через деякий час Тохосашвілі повідомив, що він живий. 

Тбіліський міський суд 6 листопада 2019 року заочно засудив Тохосашвілі до тюремного ув'язнення. Зараз він знаходиться під екстрадиційним арештом в Україні. Щодо Тохосашвілі порушено кримінальну справу за статтею 327 КК Грузії (членство й участь у терористичній організації). Цей злочин передбачає позбавлення волі на строк до 15 років.

Згідно з інформацією Громадського радіо Панкісі «Way», Цезар Тохосашвілі – уродженець села Омало Ахметського муніципалітету. У серпні 2018 року в ЗМІ поширилася інформація про його смерть. Стверджувалося, що разом зі своєю дружиною й дітьми він загинув під час бомбардування. Тоді сім'я Тохосашвілі протягом двох днів отримувала співчуття від односельчан, у їхньому будинку проходила панахида. Через деякий час Тохосашвілі вийшов на зв'язок із розташованими в Грузії родичами, повідомивши, що він живий.