«Укрзалізниця» має возити пільговиків і не перекладати відповідальність на місцеве самоврядування - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.19 € 32.96
«Укрзалізниця» має возити пільговиків і не перекладати відповідальність на місцеве самоврядування

Пільги на проїзд окремих категорій громадян мають відшкодовувати за рахунок коштів держбюджету.

Фото надане Волинським РВ АМУ.

«Укрзалізниця» має возити пільговиків і не перекладати відповідальність на місцеве самоврядування

АМУ закликає «Укрзалізницю» забезпечити пільгове перевезення громадян, які мають таке право відповідно до закону

Як інформує Волинське РВ Асоціації міст України, на офіційному сайті АТ «Укрзалізниця» розміщена публікація, у якій йдеться, що нібито органи місцевого самоврядування заборгували за пільгове перевезення громадян. Посилаючись на законодавство, автор вказує, що збитки від перевезення пільговиків у приміському сполученні повинні відшкодовувати за рахунок місцевих бюджетів.

Для окремих категорій громадян пільги на проїзд встановлюють закони України, а не рішення органів місцевого самоврядування.  

АМУ наголошує, що «Укрзалізниця» у цій публікаціїї спотворює інформацію щодо норми чинного законодавства. У ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт», сказано: «Для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг».

Отже, для окремих категорій громадян пільги на проїзд встановлюють закони України, а не рішення органів місцевого самоврядування. Відповідно, ці пільги мають відшкодовувати за рахунок коштів держбюджету. Окрім того, Акціонерне товариство «Укрзалізниця» перебуває у 100-відсотковій власності держави, і виконання законів України, зокрема, забезпечення пільгового проїзду, для нього є обов’язковим.