Порошенко був більшим реформатором, ніж Зеленський - аналіз VoxUkraine - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 33.35
Порошенко був більшим реформатором, ніж Зеленський - аналіз VoxUkraine

Перший рік: Порошенко - кращий.

Фото Прямий.

Порошенко був більшим реформатором, ніж Зеленський - аналіз VoxUkraine

Порошенко був більшим реформатором, ніж Зеленський - аналіз VoxUkraine

Експерти зазначають, що обидва президенти зіштовхнулися з кризами. «У 2020 році світова пандемія коронавірусу і карантинні обмеження спричинили медичну та економічну кризу. У 2014-2015 роках криза в Україні була локальною, але не менш серйозною: в 2014 році почалось вторгнення РФ, бойові дії на сході України. Втрата територій та промисловості, зосередженої на них, зростання військових видатків, спричинили падіння ВВП та високу інфляцію. Економічна криза змусила новообраний парламент VIII скликання ухвалити багато реформаторських законів – початок 2015 року був часом найвищих значень Індексу реформ. Після запровадження «турборежиму» восени 2019р. індекс також дещо виріс», - констатують аналітики. У дослідженні зазначається, що були проаналізовані періоди, коли кожен з президентів отримав «новий» парламент та кабмін.

За всіма напрямками - урядування, державні фінанси, монетарна система, бізнес-середовище, енергетика - урядування, державні фінанси, монетарна система, бізнес-середовище та енергетика - більший прогрес відбувся під час каденції Петра Порошенка.

«У Верховній Раді IX скликання пропрезидентська партія «Слуга народу» отримала 254 мандати. Цього достатньо, щоб самостійно без підтримки інших політичних сил приймати закони. У 2014 році Блок Петра Порошенка отримав 132 мандати, тож для формування парламентської більшості він створив коаліцію з партіями «Народний фронт», «Самопоміч», Радикальна партія Олега Ляшка та «Батьківщина» – у коаліцію увійшло 302 народних депутати. З часом коаліція почала розпадатися, як і «монобільшість», - зазначають дослідники.

 

 За підрахунками експертів, Петро Порошенко за рік встиг долучитися до 97 реформ (зокрема він ініціював 8 законів та видав 3 реформаторські укази), а Володимир Зеленський – до 84 реформ (ініціював 11 реформаторських законів). «Проте важлива не лише кількість реформ, але і їхня значущість. Тому ми порівняли прогрес за напрямками Індексу моніторингу реформ, який забезпечили ці реформи. Прогрес у напрямку розрахований за сумою балів реформ, до яких долучився президент», - йдеться у статті.

За всіма напрямками - урядування, державні фінанси, монетарна система, бізнес-середовище, енергетика - урядування, державні фінанси, монетарна система, бізнес-середовище та енергетика - більший прогрес відбувся під час каденції Петра Порошенка, резюмують експерти VoxUkraine.

Вони також наголошують, що для реформ перш за все потрібна політична воля, тоді ані війна, ані коронавірус не стануть на заваді розвитку держави.

Джерело: VoxUkraine