Зеленського цікавить помста Порошенку - The Washington Post - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.20 € 33.20
Зеленського цікавить помста Порошенку - The Washington Post

Прагнення «посадити» Порошенка вже схоже на манію...

Фото Радіо Свобода.

Зеленського цікавить помста Порошенку - The Washington Post

Зеленський у своєму бажанні переслідувати лідера опозиційної партії, п’ятого президента Порошенка може поставити під загрозу українсько-американські відносини. Про це пише «Радіо Свобода» із посиланням на редакційну статтю впливового американського видання The Washington Post «Ні, скандалу Байден-Україна не буде»

У редакційній статті зазначається, що американцям вже тепер навіть не треба собі уявляти, що б сталося, коли б Росія спробувала поширювати дезінформацію і сіяти розбрат у Сполучених Штатах перед виборами у листопаді, все це вже відбувається. З України надійшов аудіозапис, який мав усі ознаки кремлівської схеми, пише видання, з метою заплямувати кандидата від Демократичної партії на президентських виборах у США Джо Байдена. Син президента Трампа, Дональд Трамп-молодший, який свого часу вітав російську допомогу у боротьбі проти Гілларі Клінтон на виборах 2016 року, вже оприлюднив все це у соціальній мережі Twitter, додавши, що цей запис нібито завдає удару Байденові. На це вашингтонський часопис відповідає, що насправді Байден взагалі не зазнає жодного удару від оприлюднення запису. Водночас лідери республіканців у Конгресі США вже доклали зусиль для розповсюдження міфу про «скандальні дії Байдена в Україні», йдеться у статті.

The Washington Post вказує, що записи надійшли від українського парламентаря Андрія Деркача, який, як наголошує американське видання, пов’язаний з російським шпигунським відомством.

The Washington Post вказує, що записи надійшли від українського парламентаря Андрія Деркача, який, як наголошує американське видання, пов’язаний з російським шпигунським відомством. Деркач каже, що з цих записів випливає, що Байден чинив тиск 2015 року на тодішнього президента України Петра Порошенка, аби той надав допомогу українській газовій компанії Burisma, на яку працював син Байдена – Гантер.

Але у дійсності, як підкреслює The Washington Post, ніде на тому щільно відредагованому записі не чути, що Байден обговорює справи, пов’язані з компанією Burisma або ж з його сином. Американський часопис робить висновок, що аудіозапис, наданий Деркачем, не оприлюднює нічого нового і, напевно, у цьому записі немає нічого скандального щодо Байдена.

Водночас, зі свого боку, нинішній президент України Володимир Зеленський заявив, що записана розмова «може бути сприйнята як державна зрада». Втім, Зеленського цікавить не Байден, а його бажання помститися Порошенку, пише видання. The Washington Post наголошує, що використовуючи «плівки Деркача» для переслідування Порошенка, Зеленський має брати до уваги, що він може поставити під загрозу довготривалі відносини між Україною та США.

Джерело: Радіо Свобода.