Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
МОЗ оновило список регіонів, яким заборонено послаблювати карантин. Волинь все ще в тому переліку (Інфографіка)

22 травня не змогли послабити карантин 11 областей та місто Київ.

Толпа людей в дендропарке «Добропарк», в селе Мотыжин (Киевская обл.), 2 мая 2020 г. Несмотря на карантин на выходных 1 и 2 мая в дендропарке «Добропарк» возле Киева собрались сотни людей, чтобы посмотреть на тюльпаны. Не все из посетителей были в масках и соблюдали дистанцию. На странице «Добропарка» в Facebook 26 апреля сообщалось, что парк закрыт на карантин, однако "Добропарк" работал официально и пропускал всех по билетам. Фото Корпусенко Борис / УНИАН

Фото Суспільного.

МОЗ оновило список регіонів, яким заборонено послаблювати карантин. Волинь все ще в тому переліку (Інфографіка)

Зазначається, що станом на 26 травня до послаблення карантину не готові 7 областей

Міністерство охорони здоров'я опублікувало оновлений список областей, де умови епідемічної ситуації досі не дозволяють перейти до другого етапу послаблення карантину. Про це передає Суспільне.

 

Зазначається, що станом на 26 травня до послаблення карантину не готові 7 областей:

Волинська (високий показник захворюваності);

Донецька (низька кількість проведення тестувань);

Закарпатська (високий показник захворюваності);

Луганська (низька кількість проведення тестувань);

Львівська (високий показник захворюваності та низька кількість проведення тестувань);

Рівненська (високий показник захворюваності);

Чернівецька (високий показник захворюваності та велика завантаженість ліжок хворими на COVID-19).

У відомстві нагадали, що перехід областей до другого етапу карантину, який передбачає послаблення обмежень, можливий за умови відповідності епідситуації в області визначеним критеріям.

«Ці критерії відображають контроль за передаванням вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі, закладів епідеміологічного профілю та системи охорони здоров’я загалом протидіяти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 і, відповідно, дають змогу контролювати епідемічну ситуацію на досягнутому на поточну дату рівні», — розповіли у МОЗ.

Зокрема, інцидентність (кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 000 населення) має бути менше ніж 12 на 100 000 населення (тижневий рівень захворюваності на 100 000 населення в період умовного піку епідемії на території України +50%).

Зокрема, регіони повинні мати такі показники:

1) інцидентність (кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 000 населення) складає менше ніж 12 на 100 000 населення (тижневий рівень захворюваності на 100 000 населення в період умовного піку епідемії на території України +50%);

2) завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менше ніж 50% (достатня кількість для забезпечення стаціонарної допомоги хворим за визначеного рівня захворюваності та з урахуванням резерву на випадок її зростання);

3) охоплення тестуванням не нижче за рівень інцидентності — тобто середня кількість тестувань (методами полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу) протягом останніх 7 днів складає понад 12 на 100 000 населення.

Станом на ранок 26 травня в Україні зареєстровано 21 584 випадки захворювання на COVID-19, з них 339 — за останню добу.

 

 

Telegram Channel