Директор музею Івана Гончара звернувся у поліцію через дії ДБР - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.19 € 32.96
Директор музею Івана Гончара звернувся у поліцію через дії ДБР

Фото Богдана ПОШИВАЙЛА.

Директор музею Івана Гончара звернувся у поліцію через дії ДБР

На сторінці установи оприлюднено реакцію на вторгнення представників Державного бюро розслідувань під час презентації колекції картин родини Петра та Марини Порошенків:

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» з часів свого створення є осередком демократії. Головне завдання нашої діяльності - служити суспільству, належно зберігаючи та достойно презентуючи українську культурну спадщину. За роки свого існування з 1993 року ми завжди були відкритим простором для представлення не лише музейної збірки, а й мистецьких творів з приватних колекцій.

26 травня 2020 року в Музеї Івана Гончара відбулася презентація для преси колекції картин родини Петра та Марини Порошенків, що буде представлена на виставці для громади після завершення карантинних обмежень у Києві.

 

Після презентації представники Державного бюро розслідувань вторглися до виставкової зали музею. Вони заявили, що вчинили ці дії у зв'язку «з наявністю інформації про загрозу для майна та необхідністю врятування його». Проникнення у приміщення представниками ДБР відбулося без судового рішення та за відсутності згоди директора музею, який є матеріально відповідальним за збереження музейних цінностей, а також мистецьких творів з виставки, що на період перебігу потрапляють під облік музею. Представники ДБР заблокували вхід і перешкодили потраплянню директора до приміщення музею, зокрема до зали із виставкою.

Ми стурбовані цією ситуацію, адже вона є загрозливою не лише для культурної сфери, а й для всього українського суспільства. Музеї за жодних обставин не мають бути об’єктом правового приниження та вандалізму з боку правоохоронних органів.

Слідчі увірвалися до будівлі, пошкодивши дві групи вхідних дверей. Директором музею було подано заяву до Національної поліції щодо пошкодження державного майна та проникнення у приміщення без його дозволу.

Пізніше, завдяки наполегливій вимозі директора, представники ДБР впустили його до зали із виставкою.

Станом на вечір вівторка, 26.05.2020:

1. Мистецькі твори були описані, визначені речовим доказом та передані директору НЦНК «Музей Івана Гончара» Петру Івановичу Гончару як відповідальному зберігачеві. Вони будуть зберігатися в музеї до вирішення їх юридичної долі, як і зберігались до свавільного вторгнення слідчих ДБР.

2. Представниками ДБР за результатами проведеного несанкціонованого обшуку вилучені з експозиції документи, що підтверджують законне перебування колекції на території України. Вони були публічно виставлені до огляду, як правова підстава перебування цих картин в музеї.

Ми стурбовані цією ситуацію, адже вона є загрозливою не лише для культурної сфери, а й для всього українського суспільства. Музеї за жодних обставин не мають бути об’єктом правового приниження та вандалізму з боку правоохоронних органів.