Священник з Московського патріархату взяв на поруки нетверезого водія - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 32.88
Священник з Московського патріархату взяв на поруки нетверезого водія

Українська Феміда вміє здивувати.

Фото pexels.com.

Священник з Московського патріархату взяв на поруки нетверезого водія

Порушника звільнили від покарання, бо він є «старанним парафіянином»

Протоієрей Свято-Троїцької церкви УПЦ (МП) у Львові погодився взяти на поруки одного з прихожан церкви, якого впіймали нетверезим за кермом. Серед аргументів на захист п’яного водія були його сумлінність як парафіянина та допомога у будівництві церкви, передає Zaxid.net.

Львівського підприємця затримали нетверезим за кермом автомобіля Volkswagen Caddy на перехресті вул. Волошина та вул. Драгоманова 21 березня цього року. Пристрій Drager підтвердив алкогольне сп’яніння у водія, однак невідомо, який відсоток алкоголю виявили в його крові.

Протоієрей Володимир Шарабура попросив суд відпустити підозрюваного на поруки релігійної громади церкви. Своє прохання він аргументував тим, що той є сумлінним і старанним парафіянином, а також «активно бере участь у будівництві храму».

Відтак чоловік порушив ч.1 ст. 131 (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння). Покарання за цією статею – штраф 10,2 тис. грн, також водія могли позбавити права керування автомобілем на рік.

Під час розгляду цієї справи у Сихівський районний суд надійшло клопотання від настоятеля Свято-Троїцької церкви УПЦ МП, що на вул. Антоновича у Львові. Протоієрей Володимир Шарабура попросив суд відпустити підозрюваного на поруки релігійної громади церкви. Своє прохання він аргументував тим, що той є сумлінним і старанним парафіянином, а також «активно бере участь у будівництві храму». Настоятель церкви також наголосив на тому, що водій за 30 років водійського стажу не скоював ДТП та інших адміністративних порушень і попросив не позбавляти його водійських прав, бо без автомобіля чоловік не зможе заробляти гроші.

Настоятель церкви у своєму клопотанні також зобов’язався «здійснювати заходи виховного характеру» стосовно порушника.

Суддя Сихівського райсуду Олег Юрків вирішив, що оскільки правопорушення не призвело до тяжких наслідків, розгляд матеріалів справи можна передати релігійній громаді. Відтак під час засідання 20 травня звільнили бізнесмена від покарання за нетверезу їзду і передав його на поруки релігійній громаді Свято-Троїцької церкви. Настоятель церкви має протягом 10 днів повідомити суд про вжиті заходи щодо несумлінного водія.

Свято-Троїцька церква – одна з трьох церков УПУ МП у Львові. Ще одна розташована в центрі – на вул. Короленка, інша – на Сихові. До слова, у 2019 році Свято-Троїцьку церкву почали незаконно розбудовувати.