У Мінкультури визначилися з кандидатурою посадовця, який захищатиме українську мову - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.21 € 33.12
У Мінкультури визначилися з кандидатурою посадовця, який захищатиме українську мову

Святослав Літинський відомий своєю діяльністю щодо захисту державної мови.

Фото з Вікіпедії.

У Мінкультури визначилися з кандидатурою посадовця, який захищатиме українську мову

Уповноважений має стежити за дотриманням вимог закону, реагувати на дії чи бездіяльність посадовців щодо державної мови та складати на них протоколи до правоохоронних органів

Кандидатуру Святослава Літинського на пост мовного омбудсмена висунуто на розгляд Кабінету Міністрів, передає «5 канал».

Пан Літинський відомий за численними позовами до суду проти різноманітних компаній, які не виконували вимоги закону про мову. Приміром, не мали української інструкції чи на комп'ютері неможливо було набирати український текст. Іще одна скарга стосувалася спілкування російською мовою міністра внутрішніх справ. Він у цих позовах вимагав дотримання українського закону про «про мову».

Є закон, який вимагає, щоб уповноважений першим подавав у Кабмін і разом із Кабміном брав участь в опрацюванні рішень щодо державної мови, щоби забезпечував розгляд звернень громадян стосовно порушень державної мови.

Тепер його кандидатуру мають подати на розгляд до уряду.

У коментарі журналістам активіст запевнив, що його попередниця – Тетяна Монахова – не мала достатньо досвіду у мовних питаннях, а ще не була обізнаною у правозахисній діяльності.

«Міністерство культури поговорило з усіма кандидатами на базі документів і ухвалило рішення, щоби мене рекомендували серед цих трьох людей у Кабмін. Найважливіше – це утворити секретаріат, тобто це ніби безпосередньо орган, який забезпечує функціонування уповноваженого. А далі є закон, який вимагає, щоб уповноважений першим подавав у Кабмін і разом із Кабміном брав участь в опрацюванні рішень щодо державної мови, щоби забезпечував розгляд звернень громадян стосовно порушень державної мови», – заявив Святослав Літинський, кандидат на посаду уповноваженого із захисту державної мови.