![Спаси і сохрани: фотограф два тижні знімав боротьбу з COVID-19 у найбільших вогнищах трьох українських областей](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/r/cf/34ohsg-52bulh5tix4iuh7epifzj5qw2lp7lcfr.jpg)
Цим репортажем ми прагнули викликати сильні емоції і привернути увагу до проблем в українській медицині.
Спаси і сохрани: фотограф два тижні знімав боротьбу з COVID-19 у найбільших вогнищах трьох українських областей
Євген Малолєтка співпрацює з Associated Press, Der Spiegel, а також з ООН і ОБСЄ. Часто висвітлює тему війни на сході України та життя у часи конфліктів. Євген разом із колегою, штатним оператором Associated Press Мстиславом Черновим показали цю тему настільки цілісно — від приїзду швидкої до похорону. Ми публікуємо унікальні, раніше не бачені кадри їхньої фотоподорожі, яка викликала широкий резонанс як за кордоном, так і в Україні
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/s/tc/j7ck5d-0x-1-1620x1080-sgldemrml6jw2lyeek264qm2mdg6etcs.jpg)
«Як репортер я люблю працювати безпосередньо в епіцентрі подій. Разом із колегою Мстиславом Черновим ми вирішили зробити велику історію про боротьбу з COVID-19 в Україні для міжнародної агенції Associated Press. Публікації про Україну у закордонних медіа досягають значно ширшої аудиторії, до того ж сама тема — спільна світова біда. Мстислав приїхав із Німеччини гуманітарним коридором, і ми відвідали місто Малин Житомирської області, потім Тернопіль, Заліщики, Почаїв і Монастириська Тернопільської області, а насамкінець — Чернівці і Сторожинець Чернівецької області, пише Reporters.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/7/7u/k6cdyk-0x-1-1620x1080-df2dte42gjgkk6kkinf7atnc7r5l37u7.jpg)
Те, що ми побачили в українських лікарнях, — не надто приємна картина. Втім, такою є повсякденна реальність, у якій українські лікарі рятують наші життя. Лікарі-інфекціоністи розповідають, що їхня зарплата на 11 гривень вища за мінімальну. Ми підрахували, що за рік виходить трохи більше за дві тисячі доларів для лікаря вищої категорії. Ця цифра вражає і пригнічує.
Цим репортажем ми прагнули викликати сильні емоції і привернути увагу до проблем в українській медицині — адже суспільству важливо бачити реальність і не замовчувати проблеми.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/2/lg/sdkjvb-0x-1-1620x1080-xtjmyfbzr2dft4rqrgneibzsl7pialg2.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/6/xo/s4rl7i-0x-1-1620x1080-sg77oed6hu3zsejaq5ghpkyotpt4txo6.jpg)
У Чернівецькій області наприкінці лютого COVID-19 діагностували у першого пацієнта в Україні. Наразі тут найбільше підтверджених випадків після столиці та Київської області. Лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко розповіла нам, що у її відділенні — понад сотня пацієнтів на одного лікаря. Вона порівнює пандемічну ситуацію з першими днями війни, бо тут так само невідомо, «чого чекати й коли будуть обстріли».
У восьмитисячному Почаєві головним вогнищем коронавірусу стала лавра. На момент зйомок у місцевій лікарні перебувало 44 хворих на COVID-19. Сама лікарня дуже стара — її збудували ще на початку минулого століття. Там застаріле обладнання, немає систем вентиляції й подачі кисню, а опалення й досі пічне. Втім, лікарня колоритна — з фіранками на вікнах і розвішаними всюди іконами.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/a/gb/35e3g5-0x-1-1620x1080-2sdoimcccn5eg6pthom3r72uguty6gba.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/w/3x/cizrfh-0x-1-1620x1080-xu4y7ikas5boa3xbw4hq4etg2tfmj3xw.jpg)
У Тернополі ми знімали, як судмедексперт проводив розтин у пластиковому мішку просто надворі, бо морг у них не пристосований для розтину померлих від інфекційних хвороб. Там немає спеціальної системи вентиляції й окремої, «інфекційної», каналізації. (Після нашого репортажу проблему нібито частково вирішили — надали їм інший морг, не набагато ліпший, але обладнаний окремою каналізацією, а на додачу — сто захисних костюмів, на п’ять десятків розтинів на двох.) За пандемії, навіть розтинаючи загиблих у ДТП, патологоанатоми та судмедексперти ризикують заразитися — адже загиблі могли бути інфіковані. Чимало патологоанатомів захворіли, а один у Чернівцях — помер.
Ми розуміли, що й самі ризикуємо. Намагалися максимально захиститися костюмами і масками, щоразу дезінфікували і себе, і камери. Бувало, заболить голова чи кашлянеш, і думаєш — все, захворів. Але наче обійшлося… Цим репортажем ми прагнули викликати сильні емоції і привернути увагу до проблем в українській медицині — адже суспільству важливо бачити реальність і не замовчувати проблеми».
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/o/pl/6hqg5m-0x-1-1620x1080-4agokt3nwji7duhrqeuqvq2hmnvbrplo.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/e/rm/3cj4am-0x-1-1620x1080-u3o4ag5hqjje6fz3qnmliodsnarwbrme.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/f/xi/vdh2z5-0x0-2000x1332-dsfdwamvnkamfkue4cvllvksidj3nxif.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/r/gi/hgf4ce-0x-1-1620x1080-x7r4hlyixdrb7gkwxof36lgybo33zgir.jpg)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/d/at/oreqvf-0x-1-1620x1080-zv5mk2tgwj5xepkr34yxaqmdscekoatd.jpg)
Марія СЕМЕНЧЕНКО.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)