Нові райони на Волині: територію поділили, а гроші - забули - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.21 € 33.12
Нові райони на Волині: територію поділили, а гроші - забули

В області передбачено утворення чотирьох районів..

Фото decentralization.gov.ua

Нові райони на Волині: територію поділили, а гроші - забули

Асоціація міст України (АМУ) не погодила проєкт Постанови «Про утворення та ліквідацію районів», бо є бюджетні нюанси

Асоціація міст України розглянула проєкт Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів», надісланий на погодження Міністерством розвитку громад та територій України, та висловила негативну оцінку його положенням. АМУ дійшла висновку, що положення Постанови несуть загрози порушення функціонування бюджетної системи в цілому. 

Запропонований поділ на нові райони  Волинської області передбачає 4 замість 16 із центрами в містах Луцьку, Ковелі, Володимирі-Волинському та Камінь-Каширську. Водночас, питання бюджетних взаємовідносин у такому форматі адміністративно-територіального устрою потребують додаткового законодавчого врегулювання.

«Проект Постанови передбачає створення районів, до складу яких включать і міста обласного значення. Бюджетний кодекс України (ст.ст.64, 69-1, 89) визначає однакові доходи та видатки як для районних бюджетів, так і для бюджетів міст обласного значення. Тому при адмінтерустрої, запропонованому проєктом Постанови не врегульовані зміни бюджетного устрою на місцевому рівні, а тому згодом можуть бути загрози фінансового забезпечення місцевого самоврядування», - пояснюють в Офісі реформ Волинського РВ АМУ.

Асоціація міст України вважає, що питання зміни адміністративно-територіального устрою повинно розглядатися одночасно зі змінами до бюджетного законодавства із розмежуванням доходів і видатків між відповідними рівнями бюджетної системи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, запропонований поділ на нові райони  Волинської області передбачає 4 замість 16 із центрами в містах Луцьку, Ковелі, Володимирі-Волинському та Камінь-Каширську. Водночас, питання бюджетних взаємовідносин у такому форматі адміністративно-територіального устрою потребують додаткового законодавчого врегулювання.

В області передбачено утворення чотирьох районів..
В області передбачено утворення чотирьох районів..

 Зокрема, на думку фахівців АМУ, до прийняття Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» варто проголосувати за законопроєкт №3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи».

До речі, серед його ініціаторів і народна обраниця від Волині Ірина Констанкевич.

Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу, якими уніфікувати визначення терміну «бюджети місцевого самоврядування»; визначити склади доходів та видатків окремо для бюджетів місцевого самоврядування (бюджетів територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань) та районних бюджетів, що забезпечить стабільність функціонування бюджетної системи України. 

У пояснювальний записці до нього йдеться, що мета законопроєкту створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі. А щодо цілей та завдань проєкту, то це:

- розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад;

- встановлення складу доходів та видатків бюджетів територіальних громад, які будуть сформовані за рішенням Кабінету Міністрів України, в обсягах які були закріплені за бюджетами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад;

- встановлення рівних умов для сільських, селищних, міських територіальних громад у бюджетному забезпеченні.

Офіс реформ у Волинському регіональному відділенні АМУ.