Поліція закликала камінь-каширців бути «помітними» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 33.35
Поліція закликала камінь-каширців  бути «помітними»

Найбільш яскравими є білі або лимонно-жовті флікери.

Фото: 20 хвилин.

Поліція закликала камінь-каширців бути «помітними»

Видимість пішохода з прикріпленим до одягу, рюкзака чи велосипеда флікером збільшується з 25-40 метрів до 130-140 метрів

Аби в темну пору доби водії змогли здалеку побачити пішохода чи велосипедиста необхідно використовувати на одязі світлоповертаючі елементи (флікери).
Нерідко автопригоди трапляються саме через темний одяг пішоходів, який на неосвітлених ділянках дороги зливається з асфальтом.Через це постать людини, що йде краєм дороги, (велосипедиста чи підводу) водій бачить в останній момент, коли не залишається місця для маневру, а гальмування є неефективним.
Чомусь частина пішоходів хибно вважає, що водії добре бачать їх за будь-яких погодних умов. Насправді на темній дорозі видимість в ближньому світлі фар автомобіля складає в кращому випадку 50 метрів.

Видимість пішохода з прикріпленим до одягу, рюкзаку чи велосипеда флікером збільшується з 25-40 метрів до 130-140 метрів, що дає змогу водієві заздалегідь помітити його.

Захистити себе від можливих наїздів в темний час доби можна, якщо носити світлоповертаючі елементи на одязі, шапках, сумках і рюкзаках. А школярі мають використовувати світловідбиваючі елементи як на одязі, так і на портфелі.

Найбільш яскравими є білі або лимонно-жовті флікери. Деякі виробники вже самі додають в конструкцію ранців світловідбиваючі елементи у вигляді нашивок чи вставок. Це робить дитину помітною на досить значній відстані.

Видимість пішохода з прикріпленим до одягу, рюкзаку чи велосипеда флікером збільшується з 25-40 метрів до 130-140 метрів, що дає змогу водієві заздалегідь помітити його. Використання світлоповертальних елементів зменшує ризик наїзду на пішохода в темний час доби на 85 відсотків.

«Шановні учасники дорожнього руху, подбайте про власну безпеку. Вдягайтеся помітно, будьте відповідальними пішоходами. Бережіть себе і своїх близьких!» – звертається до жителів району поліція Камінь-Каширщини на сторінці у фейсбуці.