Окружний адмінсуд Харкова скасував перейменування проспекту Григоренка на Жукова - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 33.35
Окружний адмінсуд Харкова скасував перейменування проспекту Григоренка на Жукова

Міськрада подаватиме апеляцію на рішення суду.

Фото istpravda.com.ua.

Окружний адмінсуд Харкова скасував перейменування проспекту Григоренка на Жукова

Харківський окружний адмінсуд задовольнив позов партії «Свобода», яка оскаржувала повторне перейменування просп. Григоренка на просп. Жукова

Рішення ще не набрало законної сили — міськрада подаватиме апеляцію. Про це із зали суду повідомив кореспондент Суспільного, пише «Історична правда».

«Позов задовольнити, визнати протиправним та нечинним рішення Харківської міської ради від 26.02.2020 року №2075/20. Роз'яснити, що судове рішення набирає законної сили... після закінчення строку подання скарги всіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду», — оголосив суддя Андрій Сліденко.

Під час засідання представник позивача Андрій Коломійцев зазначив, що рішення міськради повернути проспекту ім'я Жукова порушує Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та Закон України «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Рішення Харківської міськради повернути проспекту ім'я Жукова порушує два закони України.

«Харківська міська рада вже вдруге прийняла рішення про перейменування проспекту Петра Григоренка в маршала Жукова... Ми вважаємо, що під час другого перейменування були процесуальні порушення, але ми не будемо на цьому наполягати... На нашу думку, це рішення порушує обидва закони», — сказав Коломійцев.

Відповідач — представник Юридичного департаменту міськради Костянтин Прокоп'єв — посилався на висновок військового дослідження експерта науково-дослідчої комісії.

«За ним: маршал Радянського Союзу Жуков Григорій Костянтинович брав участь у вигнанні нацистських окупантів з України в період з 1942-1944 років у ході Великої вітчизняної війни, що була одним з етапів Другої світової війни 1939-1945 років... З території саме України.... вчинив героїчний вчинок задля вітчизни. Тому він формально не підпадає під дію Закону 317 про так звану декомунізацію... Вважаю рішення законно обґрунтованим, а позов безпідставним», — заявив Прокоп'єв.

Міськрада подаватиме апеляцію, сказав Прокоп'єв.

Суд пікетували представники громадських організацій та політичних партій «Демократична сокира», «Свобода» і «Сокіл» з плакатами «Харків — без Жукова!».