Археолог знайшов у каталозі московського музею десятки предметів з Києво-Печерської лаври - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.19 € 32.96
Археолог знайшов у каталозі московського музею десятки предметів з Києво-Печерської лаври

Повертайте стирені коштовності!

Фото зі сторінки Тимура Бобровського у Facebook.

Археолог знайшов у каталозі московського музею десятки предметів з Києво-Печерської лаври

Російські музейники заявляли, що їм невідомо про наявність таких експонатів

Археолог Тимур Бобровський знайшов у каталозі Державного історичного музею в Москві десятки предметів з Києво-Печерського музею-заповідника, які в 1930-х роках були вивезені більшовиками і вважалися безповоротно втраченими.

Про це він повідомив у фейсбуці, пише LB.ua.

У 2001 році хранитель фондів Києво-Печерського заповідника Григорій Полюшко видав монографію «Втрачені скарби лаврського музею» з каталогом дорогоцінних речей, які радянська влада передала з фондів музею в Державне сховище цінностей СРСР.

Зі 119 предметів, зазначених у каталозі за даними 1930-х рр., мені серед матеріалів цього сайту вдалося ідентифікувати 57 «київських» речей, з яких щонайменше чотири десятки вважалися втраченими назавжди. І це я переглянув тільки частину оцифрованої колекції.

Це були переважно богослужбові предмети, реквізовані в 1920-х рр. з ризниць Софійського та Успенського соборів Києва, перетворених на музеї з приходом рад. У Держсховище цінні речі вилучалися під приводом «надійного зберігання», але на початку 1940-х рр. більшість із них зникла в надрах державних банківських установ.


Таких унікальних речей виявили більше сотні.
 

Полюшко встановив, що мінімум 11 предметів у підсумку виявилися в Державному історичному музеї в Москві, але там заявили, що «облікова документація не містить інформації про надходження експонатів з Києво-Печерської лаври».

Бобровський повідомив, що він вирішив порівняти фотографії з «каталогу Полюшка» з каталогом на сайті ДІМ.

«І тут почалося ... Зі 119 предметів, зазначених у каталозі за даними 1930-х рр., мені серед матеріалів цього сайту вдалося ідентифікувати 57 «київських» речей, з яких щонайменше чотири десятки вважалися втраченими назавжди. І це я переглянув тільки частину оцифрованої колекції», - повідомив археолог.

Більше фото тут.