Сьогодні маневиччани перекриють дві дороги державного значення - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 33.35
Сьогодні маневиччани перекриють дві дороги державного значення

Жителі сусідніх районів не бажають приєднуватися до камінь-Каширського району.

Фото: Радіомовлення Маневицьке.

Сьогодні маневиччани перекриють дві дороги державного значення

На знак протесту «несправедливому» поділу районів

На Волині 30 червня о 9 годині ранку на перехресті шосе Київ-Ковель та Любешів-Луцьк (Р-14, М-07) перекриють дороги міжнародного значення в знак протесту щодо непродуманого укрупнення районів. За рішенням Кабінету Мністрів на Волині пропонується об’єднати три райони з центром у місті Камінь-Каширському. Проте Камінь-Каширський не відповідає усім необхідним критеріям, а жителі сусідніх районів не бажають приєднуватися до депресивного району з центром в економічно відсталому містечку .

Саме 30 червня профільний комітет Верховної Ради розглядатиме проєкт постанови Верховної Ради «Про ліквідацію та утворення районів». За запропонованою Кабінетом Міністрів версією на Волині утворюють 4 райони замість діючих 16. Три діючих райони (Камінь-Каширський, Маневицький та Любешівський) частково об’єднуються в один з центром в місті Камінь -Каширську.

«Сьогодні це питання розглядатиме профільний комітет Верховної Ради, і ми тут сьогодні зібралися, щоб продемонстувати депутатам свій протест проти такого абсолютно не логічного визначення Камінь-Каширська центром новоутвореного району. Ми вимагаємо визначити центром селище міського типу Маневичі. І наша позиція більш, ніж аргументована. Адже Маневичі значно потужніший економічно населений пункт, має розвинутішу інфраструктуру, в тому числі соціальну. Ми хочемо, щоб наші аргументи нарешті почули в Києві - говорить депутат Маневицької районної ради Петро Зінчук.

В Маневичах наголошують, що не бажають належати до району із слабким центром та відсутністю перспектив розвитку. Таке рішення в результаті лише послабить економіку Маневич та можливості її зростання.

Маневичани у своїх вимогах керуються обєктивними критеріями. Вони зокрема вказують на те, що лише за 2019 рік Маневицький район реалізував промислової продукції на 402 мільйони гривень, що вдівічі більше за два сусідні райони: Камінь-Каширський та Любешівський, які обєднують разом. Окрім того, Маневичі мають серйозні логістичні переваги: саме тут проходить залізнична гілка Київ-Ковель, два шосе: Київ -Ковель-Варшава та Луцьк -Любешів -Білорусь.

Якщо керуватися методичними рекомендаціями, затвердженими раніше Мінрегіонбудом, то саме Маневичі в першу чергу відповідають усім необхідним критеріям для того, аби бути центром. Єдиною перевагою Камінь-Каширська є кількість населення у 64 тисячі. Проте в Маневичах вважають, що більша кількість населення в поєднанні низькими економічними та інфраструктурними показниками Камінь-Каширська є навіть мінусом, адже свідчить про нездатність забезпечити економічне зростання, маючи переваги в кількості населення.

«Нам абосолютно не зрозуміла позиція Києва з цього питання.Чому один з найбільших районів в області Маневицький ділять на дві частини. Саме тому перекриваємо дорогу щоб привернути увагу.тих від кого залежить наше майбутнє.Сьогодні треба по максимуму покращувати життя простої людини. Надіємось, що вимоги маневицької громади почують у владних кабінетах. Наші сусіди з Любешівського району бачать Маневичі центром майбутнього району, що і підтвердили депутати своїм рішенням ще минулого року» - нагодошує депутат обласної ради Людмила Кирда.

В Маневичах наголошують, що не бажають належати до району із слабким центром та відсутністю перспектив розвитку. Таке рішення в результаті лише послабить економіку Маневич та можливості її зростання. Тому вважають, що краще їх приєднати до Луцького або Ковельського району.

Джерело: Радіомовлення Маневицьке