Нардеп вимагає визнання депортованими українців, яких у 1944-1951 роках примусово переселили з території Польщі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.82 € 32.72
Нардеп вимагає визнання депортованими українців, яких у 1944-1951 роках примусово переселили з території Польщі

Законопроект розглянуть на черговому засіданні Верховної Ради.

Фото: Ігор Гузь - офіційна сторінка.

Нардеп вимагає визнання депортованими українців, яких у 1944-1951 роках примусово переселили з території Польщі

Верховна Рада своєю постановою уже визнала, що таке примусове виселення було порушенням прав людини

Народний депутат Ігор Гузь як співавтор законопроєкту вимагає внесення змін у законодавство щодо визнання депортованими українців, яких у 1944-1951 роках примусово переселили з території Польської Народної Республіки.

Також законопроєкт передбачає відшкодування моральних та матеріальних збитків, соціальних пільг для людей, які постраждали внаслідок депортації у 1944-1951 рр.

Верховна Рада своєю постановою уже визнала, що таке примусове виселення було порушенням прав людини. І дотепер, на жаль, не відшкодовані матеріальні та моральні збитки, завдані людям внаслідок депортації. У запропонованому законопроєкті примусове переселення українців чітко визначається, як депортація.

Депутат підтримує рішення профільного комітету ВРУ, який рекомендував парламенту відновити соціальну справедливість. Нардепам під час чергового парламентського засідання буде запропоновано визнати більшістю голосів примусове переселення осіб українського походження у 1944-1951 рр. з місць їх постійного проживання на території Польської Народної Республіки депортацією. Також законопроєкт передбачає відшкодування моральних та матеріальних збитків, соціальних пільг для людей, які постраждали внаслідок депортації у 1944-1951 рр.

Джерело: Ігор Гузь - офіційна сторінка