Волинський паводок – не надзвичайна ситуація? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.68 € 32.80
Волинський паводок – не надзвичайна ситуація?

Є загроза часткового підтоплення окремих населених пунктів північних районів області.

Фото voladm.gov.ua.

Волинський паводок – не надзвичайна ситуація?

Ситуація не підпадає під статус надзвичайної, позаяк від повені не постраждав навіть 1 відсоток сільськогосподарських угідь

Питання підтоплення окремих населених пунктів області внаслідок випадання значної кількості опадів вкотре порушив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це інформує Волинська ОДА.

З метою аналізу ситуації, що склалася на Волині, та вирішення проблемних питань, учасників комісії поінформував начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області Володимир Грушовінчук. Він повідомив, що станом на 30 червня цього року внаслідок випадання значної кількості опадів на Волині триває літній паводок.

Загалом підтоплено та затоплено 13649 га, у тому числі 300 га – річковими водами.  

Загалом підтоплено та затоплено 13649 га, у тому числі 300 га – річковими водами. Дощовими водами підтоплено та затоплено у Ратнівському районі 8345 га сільськогосподарських угідь та 559 присадибних ділянок, у Камінь-Каширському районі – 2100 га, у Старовижівському – 1250 га, у Шацькому – 1015 га, у Маневицькому – 29 га та у Любомльському – 10 га. У Любешівському районі водами річки Стохід затоплено та підтоплено 300 га сінокосів та пасовищ, дощовими водами – 600 га.

Також є загроза часткового підтоплення окремих населених пунктів північних районів області. Відтак, спеціалісти водогосподарських організацій області постійно обстежують меліоративні системи дамби, гідротехнічні споруди з метою виявлення пошкоджень та їх ліквідації.

Однак, як зазначив очільник управління ДСНС в області, ситуація на Волині значно краща у порівнянні зі справжнім стихійним лихом, яке спричинили значні опади в окремих районах західних областей України. І хоча підтоплення завдали шкоди сільському господарству нашого краю, проте, ситуація не підпадає під статус надзвичайної, позаяк від повені не постраждав навіть 1 відсоток сільськогосподарських угідь. Річки вийшли на заплаву лише на 3 см, що властиво для північних районів області.

Разом з тим, рятувальники надають допомогу волинянам у разі їх звернення з ліквідації підтоплень присадибних ділянок. Протягом останніх днів червня спеціалісти рятувальної служби здійснювали до 25 виїздів на добу в окремих населених пунктах північних районів області, однак, за останню добу таких звернень більше не надходило.

Слід зазначити, що за результатами обговорення на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС наслідків літнього паводку, облдержадміністрацією спільно з управлінням ДСНС у Волинській області проведено перемовини з керівниками районів, у яких зафіксовані підтоплення. Відтак, їм рекомендовано створити відповідні комісії, які визначать об’єми завданих збитків, та подати результати зазначеного моніторингу на засідання місцевих ТЕБ та НС. Оскільки постановою Кабміну передбачено використання коштів резервного фонду бюджету на заходи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Рішення про доцільність та можливість виділення коштів з резервного фонду бюджету (державного або місцевого) приймають органи виконавчої влади відповідного рівня в залежності від об’єму завданих збитків.