У Європарламенті застерігають Зеленського від політичного переслідування Порошенка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.50 € 34.15
У Європарламенті застерігають Зеленського від політичного переслідування Порошенка

Євродепутати заявили про відкат демократії.

Фото hromadske.radio.

У Європарламенті застерігають Зеленського від політичного переслідування Порошенка

Заява оприлюднена 1 липня, коли відбулося засідання Печерського суду у справі проти п’ятого Президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка

Депутати Європарламенту – члени неформальної групи друзів європейської України оприлюднили заяву щодо неприпустимості політичного переслідування в Україні. 

Про це повідомляє «Європейська правда». 

Нинішні спроби переслідування політичних опонентів створюють ризик відкату демократії, що відповідає інтересам третіх сторін, які прагнуть поставити під загрозу євроінтеграційні реформи в Україні.

«Нас турбують постійні спроби зловживання українською судовою системою для політично мотивованого переслідування політичних опонентів», - заявили євродепутати, нагадавши, що  мирний перехід влади в Україні після парламентських і президентських виборів минулого року був високо оцінений Європейським Союзом і його державами-членами.

«Нинішні спроби переслідування політичних опонентів створюють ризик відкату демократії, що відповідає інтересам третіх сторін, які прагнуть поставити під загрозу євроінтеграційні реформи в Україні» - наголошується у заяві.

Євродепутати підкреслили, що визнають прагнення України до більш глибокої інтеграції з Європейським Союзом на політичному, економічному, міжособистісному рівнях і рівні безпеки за умови досягнення результатів реформ і прогресу в повазі верховенства права, незалежності та неупередженості судової системи, а також у зміцненні демократії.

«Ми очікуємо, що судова система України буде незалежна, вільна від політичного впливу і відповідатиме основоположним принципам демократії», – заявили євродепутати.