Серце і дві нирки трансплантував упродовж останньої доби волинський лікар (Відео. Фото 18+) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
Серце і дві нирки трансплантував упродовж останньої доби волинський лікар (Відео. Фото 18+)

Третє за півроку серце пересаджено за участю нашого земляка.

Фото з фейсбук-сторінки Олега САМЧУКА.

Серце і дві нирки трансплантував упродовж останньої доби волинський лікар (Відео. Фото 18+)

Остання операція скінчилася буквально кілька годин тому

У Львові впродовж останньої доби трансплантовано серце і дві нирки! Остання операція скінчилася буквально кілька годин тому. Про це на своїй сторінці повідомив Олег Самчук, який донедавна очолював Ковельське МТОМО, а сьогодні працює у місті Лева.

 

 Донором став 58-річний львів’янин, який отримав несумісні з життям травми - це було падіння з висоти. Після марних спроб врятувати пацієнта наші спеціалісти констатували у чоловіка смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації, а його мама і сестра дали згоду на забір органів, аби ті подарували можливість жити іншим людям.

Та особлива подяка - рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для одразу трьох людей і, повірте, кожен із них перед операцією дякував вам і дякуватиме усе життя!

Серце отримав 57-річний житель Коростеня, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, окрім пересадження, чоловік не мав.

Здорове донорське серце наші лікарі йому трансплантували спільно з командою Інституту серця на чолі з Borys Todurov, який вкотре за лічені години домчав до лікарні.

 

 Нирки отримали також чоловіки - один зі Львова, другий із Тернопільщини. Операції розпочалися після опівночі і тривали до восьмої ранку.

«Я безмежно вдячний усім, завдяки кому відбулися ці історичні для Львова операції: співробітникам Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, які на ногах уже третю добу, команді Інституту серця, яка готова кидати всі справи і їхати за сотні кілометрів, аби врятувати людині життя, іншим нашим колегам і однодумцям. Та особлива подяка - рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для одразу трьох людей і, повірте, кожен із них перед операцією дякував вам і дякуватиме усе життя!

 

 Не секрет, що ми довго готувалися до цього дня, і тому зараз дуже щасливі! Операції з пересадження в Україні - це шанс на життя для сотень і тисяч людей. І ми хочемо дати цей шанс. Ми хочемо, аби українці більше не їхали за кордон, а оперували я у себе вдома, щоб кожен, хто потребує органу, його отримав. І ми будемо докладати максимум зусиль, аби наблизити цей час. Дякую усім, хто підтримує і вірить в нас!» - написав Олег Самчук на своїй сторінці у фейсбуці.

 

 Олег Самчук — один із унікальних на сьогодні головних лікарів, який у звичайній міській лікарні зміг організувати операції, які навіть столичні інститути не роблять