В Україні готують пілотний проєкт із закриття шахт - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.60 € 32.56
В Україні готують пілотний проєкт із закриття шахт

Гірникам держава знову боргує зарплату.

Фото «Громадське».

В Україні готують пілотний проєкт із закриття шахт

У якому місті відмовляться від підземних підприємств, невідомо

Тимчасова виконувачка обов’язків міністерки енергетики України Ольга Буславець повідомила, що в Україні готують пілотний проєкт із закриття шахт у одному з міст, для цього використають німецький досвід.

В Україні існує майже 65 мономіст, в яких шахта є єдиним підприємством, на якому можуть працювати люди. У таких містах як правило на кожну сім’ю є одна людина, яка працює на такій шахті і є годувальником.  

Про це вона заявила інтерв’ю Радіо Свобода, передає УП.

 За словами чиновниці, в Україні існує майже 65 мономіст, в яких шахта є єдиним підприємством, на якому можуть працювати люди. У таких містах як правило на кожну сім’ю є одна людина, яка працює на такій шахті і є годувальником.  

Пряма мова: «Ми повинні розуміти, яким чином нам необхідно цих людей захистити, дати можливість трансформуватися цим регіонам, щоб там була робота. У нас навіть на сьогодні є домовленості з німецькою стороною. Був і дзвінок прем’єр-міністра до канцлерки Німеччини Ангели Меркель. Вони обговорювали це питання. І в мене були перемовини з послом Німеччини в Україні стосовно допомоги щодо проведення комплексної роботи в рамках пілотного проєкту з досвідом Німеччини по закриттю шахт якогось мономіста, яке ми визначимо разом з ними по певних критеріях.

Нагадаємо, Україна нині закуповує російське вугілля