«В області складається надзвичайна ситуація, яка вимагає негайного втручання», – волинські депутати - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.53 € 32.40
«В області складається надзвичайна ситуація, яка вимагає негайного втручання», – волинські депутати

Обранці обурені бездіяльністю Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Фото voladm.gov.ua.

«В області складається надзвичайна ситуація, яка вимагає негайного втручання», – волинські депутати

Керівники фракцій та груп облради підписали відкрите звернення до голови ОДА Юрія Погуляйка щодо бездіяльності Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Цитуємо документ без змін

На Волині складається надзвичайна ситуація, спричинена одразу кількома факторами та чинниками, яка вимагає негайного втручання та невідкладного реагування. Це зокрема: невиконання обласного та інших місцевих бюджетів, неналежне реагування на численні факти підтоплень у північних районах Волині, введення надмірних, на нашу думку, карантинних обмежень, згубних для функціонування бізнесу та окремих об`єктів спільної власності територіальних громад міст, сіл, селищ області, а саме – лікувально-санаторних закладів тощо.

Серйозне занепокоєння у депутатів Волинської обласної ради викликають останні рішення Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, які можуть вкрай негативно вплинути на життєдіяльність нашого краю.

Турбує фактична бездіяльність Регіональної комісії щодо реагування на підтоплення сільськогосподарських угідь та населених пунктів північних районів області, яке сталося внаслідок випадання надмірної кількості опадів у останній декаді червня. Сотні селян і фермерів практично втратили весь майбутній урожай та сподіваються хоча би на якусь допомогу від держави. 

Додаткові обмеження, встановлені рішеннями Регіональної комісії від 22 червня 2020 року № 23 та від 02 липня 2020 року № 26 щодо заборони діяльності закладів, що надають послуги з розміщення, у тому числі, баз відпочинку, майданчиків для кемпінгу, хостелів, санаторіїв, пансіонатів, літніх оздоровчих таборів, заборони регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом у приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні,  обмеження надання послуг із громадського харчування спричинило банкрутство суб’єктів підприємництва, скорочення працівників, зменшення надходження податкових платежів у місцеві бюджети та суттєво вплинуло на рівень добробуту волинян і їх матеріального забезпечення.

Водночас це не дає змоги отримати очікуваний результат зі зменшення захворюваності від Covid-19, позаяк при забороні діяльності, або встановленні обмежень до офіційно зареєстрованих закладів та надавачів послуг, неофіційні продовжують свою діяльність, здійснюють «сірі перевезення», надають послуги з відпочинку тощо.

Окрему стурбованість викликає намагання посадових осіб державної влади заборонити лікування та оздоровлення учасників бойових дій у обласних комунальних лікувально-санаторних закладах «Пролісок» та «Лісова пісня».

Водночас турбує фактична бездіяльність Регіональної комісії щодо реагування на підтоплення сільськогосподарських угідь та населених пунктів північних районів області, яке сталося внаслідок випадання надмірної кількості опадів у останній декаді червня. Сотні селян і фермерів практично втратили весь майбутній урожай та сподіваються хоча би на якусь допомогу від держави. 

Дивує також відсутність співпраці Регіональної комісії з обласною радою.

При цьому слід зазначити, що, відповідно до пункту 6 Положення про Волинську регіональну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 липня 2015 року № 292, зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Волинській області 29 липня 2015 року за № 21/1431, посадовий склад комісії затверджується головою обласної державної адміністрації на основі пропозицій територіальних органів центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, розташованих на території області.

Разом із тим, до посадового складу Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, затвердженого  розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 квітня 2020 року № 235, не включено жодного депутата обласної ради чи інших органів місцевого самоврядування.

Враховуючи зазначене, керуючись статтею 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»,

ВИМАГАЄМО:

1. Ввести до складу Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій представників органу місцевого самоврядування – Волинської обласної ради, персонально:

–  Поліщука Юрія Петровича – першого заступника голови обласної ради;

– Імберовського Михайла Юрійовича – голову постійної депутатської комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики;

– Леха Ігоря Богдановича – заступника голови постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів;

– Бондара Володимира Нальковича – голову депутатської групи «Патріоти Волині».

2. Невідкладно скликати засідання Регіональної комісії, на якій розглянути питання щодо підтоплення сільськогосподарських угідь та населених пунктів північних районів області та інші порушені в цьому зверненні проблеми, а також напрацювати відповідні заходи щодо їх вирішення і врегулювання, у т.ч. щодо практичних рекомендацій лікувально-оздоровчим закладам області, які дали би їм змогу працювати, дотримуючись законодавчо встановлених обмежень.

За результатами розгляду цього звернення просимо надати відповідь у строки, передбачені чинним законодавством України.