Замість Мазура Генконсульство в Луцьку очолюватиме інший польський дипломат - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.53 € 32.40
Замість Мазура Генконсульство в Луцьку очолюватиме інший польський дипломат

Вєславу Мазуру 68 років, з яких 31 працює в дипломатії.

Фото з сайту ІА «Конкурент».

Замість Мазура Генконсульство в Луцьку очолюватиме інший польський дипломат

Вєслав Мазур йде на пенсію 31 липня

Генеральний консул Республіки Польщі у Луцьку Вєслав Мазур подав у відставку. Про це з посиланням на самого дипломата  повідомляє ІА «Конкурент»

«Я закінчую працювати на посаді генконсула 31 липня 2020 року. Мені вже 68 років, 31 рік працюю в дипломатії, тому вирішив, що вже час відпочити і вийти на пенсію», –  каже пан Мазур. 

Вєслав Мазур займає посаду Генерального консула Республіки Польщі у Луцьку з 2017 року.

Як розповідає Вєслав Мазур, в його планах написати книгу про свою роботу в Севастополі та про анексію Криму. Пан Мазур обіймав посаду Генерального консула Польщі у Севастополі до 2014 року, а через анексію Криму був змушений покинути роботу та переїхати. Ще в далекому минулому консул публічно заявив, що Крим має повернутися до України.

Хто стане новим Генеральним консулом Республіки Польщі у Луцьку?

Пан Мазур не називає ім'я нового Генконсула, але запевняє, що людину на цю посаду вже призначили.

«Ніхто не буде виконувати обов'язки Генерального консула РП у Луцьку. Новий Генконсул має приїхати ще до того, як я піду на пенсію, до 31 липня», – каже пан Мазур. 

З його слів, це буде досвідчений дипломат. Зараз він чекає на агреман від української сторони (агреман – попередня згода уряду держави перебування на прийняття певної особи як глави дипломатичного представництва іншої держави, – К.). 

Генконсулом Республіки Польщі у Луцьку буде людина, яка до того працювала у диппредставництві Польщі в Білорусі.

За даними «Волині», Генконсулом Республіки Польщі у Луцьку буде людина, яка до того працювала у диппредставництві Польщі в Білорусі.

ІА «Конкурент» нагадує, що ще у 2016 році на комісії польського Сейму у справах еміграції та зв'язків з поляками за кордоном Вєслав Мазур висловив свою думку стосовно Волинської трагедії. Тоді він назвав Бандеру бандитом, а українців мало обізнаними в історії країни. А у 2017 році активісти зібралися навпроти консульства Польщі у Луцьку, вимагаючи від нового Генконсула Вєслава Мазура публічних вибачень за його публічні висловлювання.

Довідка: 

Вєслав Маріан Мазур народився 12 вересня 1952 року в селі Нове Ґрохоліце. У 1977—1981 рр. навчався у Варшавському політехнічному університеті на механіко-технологічному факультеті, який закінчив зі званням інженера-механіка. У 2006 р. здобув звання магістра за спеціальністю „Дипломатія у міжнародних відносинах» в Collegium Civitas.

З Міністерством закордонних справ пов’язаний з листопада 1989 року. У 1989 – 1993 працював адміністративно-фінансовим керівником з консульськими повноваженнями у Посольстві РП в Улан-Баторі. Після повернення в Польщу у  1993 – 1997 рр. виконував функції експерта, начальника відділу та заступника директора в Управлінні обслуговування МЗС.  В період з 1997 по 2003 рік – керівник Консульського відділу Посольства РП у Каїрі. Після повернення в Польщу у 2003-2006 рр. працював у Консульському департаменті МЗС та займав посаду Директора Управління обслуговування Міністерства. У 2006 році розпочав консульську службу в Україні: у 2006-2010 рр. був Генеральним Консулом РП в Одесі, у 2010 -2014 рр. – Генеральним Консулом РП в Севастополі. Після повернення в Польщу, у 2014-2015 рр. працював Начальником Організаційного відділу Консульського департаменту Міністерства закордонних справ. У 2015 року знову повернувся на консульську службу в Україну, де у 2015 – 2017 рр. був Генеральним Консулом РП у Львові. З квітня 2017 року – Генеральний Консул РП в Луцьку.

Вєслав Маріан Мазур – працівник Міністерства закордонних справ РП (радник-міністр). Вільно володіє російською та англійською мовами. У 2013-2014 рр. нагороджений Медаллю за багаторічну працю та почесною відзнакою „Bene Merito». Одружений – дружина Ґражина та син Рафал.