Курси НБУ $ 36.57 € 37.30
У Польщі дозволили карати за комуністичні злочини без строку давності

Дуда підписав закон про покарання злочинів комуністичного режиму.

Twitter президента Польщі.

У Польщі дозволили карати за комуністичні злочини без строку давності

Попередні положення передбачали, що позовна давність для комуністичних злочинів починається з 1 серпня 1990 року

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що скасовує позовну давність за комуністичні злочини. Як повідомляє Суспільне з посиланням на телеканал TVN24, польські прокурори з Інституту національної пам’яті надалі зможуть переслідувати відповідальних за скоєні у 1917-1990 роках у Польщі комуністичні злочини.

Попередні положення передбачали, що позовна давність для комуністичних злочинів починається з 1 серпня 1990 року, вичерпання термінів для злочинів відбувається після 40 років, якщо йдеться про вбивство, воєнний злочин або злочин проти людяності, а також після 30 років, коли йдеться про інший комуністичний злочин. За останні не можна було би карати від 1 серпня цього року.

Попередні положення передбачали, що позовна давність для комуністичних злочинів починається з 1 серпня 1990 року.

Для прокурорів ІНП Польщі переслідування винуватців комуністичних злочинів, як також, наприклад, нацистських злочинів, випливає із закону про Інститут національної пам’яті. Положення визначають комуністичні злочини як репресії або інші форми порушення прав людини щодо осіб або груп населення, котрі скоїв функціонер комуністичної держави у 1917-1990 роках і були злочинами відповідно до польського кримінального законодавства, що був чинним на момент їх вчинення.

За інформацією слідчого відділу ІНП Польщі, у Комісії переслідування злочинів проти польського народу нині відкрите 431 провадження у справах про комуністичні злочини. У понад 300 з них використовується кваліфікація як злочину проти людяності, що не підлягає позовній давності.

Telegram Channel