
Під час покладання квітів.
Пам’ять «волинського соловейка» вшанували фестивалем солістів-вокалістів
За життя Миколу Васильовича Гриба всі, хто його знав, називали горохівським соловейком. Співав завжди так гарно, що навколо втихали пташки. Його милозвучний голос мав дивовижну силу зачаровувати дзвінкістю і щирістю, ніжністю, що струменіла з світлої душі
Усміхнений, надзвичайно людяний, вродливий обличчям і добрим серцем… Таким публіка обожнювала цього закоханого в музу творчості митця. Зазвичай довго-довго не відпускала його зі сцен України аплодисментами, а жителі Горохівщини на кожному концерті чекали сольного виступу Миколи Гриба. І думалося, що так буде завжди, та судилося інше.
Цими днями горохівчани пам’ять про славного земляка вшановують першим районним фестивалем солістів-вокалістів та ансамблів малих форм «Недоспівана пісня».
Три роки тому, як ясноокий липень вступив у свої права, Миколи Васильовича не стало. Від болю важкої втрати не могла отямитися не лише Горохівщина. В останню дорогу співця, обдарованого соловейковим голосом, засновника і керівника знаного в Україні народного аматорського ансамблю народної пісні «Горохівчанка» Миколу Гриба проводжали земляки, пісенні друзі з обласного центру і багатьох регіонів Горохівщини. Не вкладалося в думках, що йдемо за домовиною з людиною, яку через два місяці мали б вітати з життєрадісним 60-річчям. Не вистачало слів і сліз, щоб висловити своє співчуття дружині покійного Валентині, синові Назареві, сестрі Ларисі, всій родині. Не уявлялося, що більше ніколи-ніколи не зустрінемо цього життєрадісного чоловіка з наспівом доброзичливості на вустах, який даром від Бога отримав покликання музиканта, й безвідмовно подавав руку тим, кому потрібна була допомога чи добре слово.

З того сумного третього липня соловейки відспівують над могилою співця третє літечко. Цими днями горохівчани пам’ять про славного земляка вшановують першим районним фестивалем солістів-вокалістів та ансамблів малих форм «Недоспівана пісня». Щоправда, в зв’язку з карантином проводять його в режимі онлайн, однак його учасниками, зі слів головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту РДА Марії Пилип’юк, охоче стали аматори художньої самодіяльності чи не всіх закладів культури району.
Піснелюби, які вважають справою честі віддати данину шани Миколові Грибу, записують пісні, які виконував, любив, не вспів доспівати цей маестро. Невдовзі користувачі Facebook зможуть почути їх із змонтованого відео на сторінці «Культура Горохівщини».
… Міське кладовище устріло нас красномовною тишею. Лише невгамовні пташки дарували земні пісні спочилим у Вічності. Вклонитися світлій пам’яті незабутнього Миколи Васильовича на могилу прийшли й поклали букети квітів сестра покійного Лариса Гнатюк, заступник голови райдержадміністрації Віра Баландіна, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Марія Пилип’юк, в.о. директора РНД «Просвіта» Юрій Романюк, методист РНД «Просвіта» Іванна Шлапак (на світлині).
Розцвіли спогади, наче барвисті пелюстки. На очах сяяли сльози вдячності і смутку за Вами, Миколо Васильовичу від усіх, хто Вас знає і не перестає згадувати, поважати, любити. Нехай і в Райському Саду поміж соловейків буде найгарнішим Ваш голос.
