У центрі Володимира-Волинського знайшли старовинний надгробок (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.23
У центрі Володимира-Волинського знайшли старовинний надгробок (Фото)

Кого увіковічили на цьому камені, мають сказати фахівці.

Фото з фейсбук-сторінки Володимира Стемковського.

У центрі Володимира-Волинського знайшли старовинний надгробок (Фото)

Камінь виявили робітники, які зміцнювали фундамент 5-поверхівки

На вулиці Івана Франка у Володимирі-Волинському під час аварійних робіт біля фундаментів пятиповерхівки робітники виявили надгробок зі старовинними написами, вірогідно, єврейськими.

Про це написав на своїй сторінці у фейсбуці директор Володимир-Волинського історичного музею Володимир Стемковський.  

«Як зазначають наукові співробітники музею, згідно з планами міста за 1807 рік, у Володимирі був великий єврейський цвинтар, який складався на ті часи з двох частин – нової та старої. Але яким чином камінь, якщо він дійсно з єврейської могили, а не, приміром, з вірменської, виявився на віддалі майже триста-чотириста метрів від цього знищеного кладовища, нам невідомо», – пише автор.

«На одній з частин витесано ступінчатий фриз, на лицьовій – невідомим нам каменотесом вирізано декілька рядків літер та символів».

Одна з версій: ймовріно, надгробний камінь планували скинути в котлован майбутньої будівлі ще у шістдесяті роки двадцятого століття, коли зводилася п’ятиповерхівка.

«Працівники знайшли його орієнтовно на глибині до двох метрів в масиві будівельного сміття. Надгробок розколотий на декілька частин. На одній з частин витесано ступінчатий фриз, на лицьовій – невідомим нам каменотесом вирізано декілька рядків літер та символів. Поховальну плиту виготовлено з пісковику. Стосовно написів та кого вони увіковічили, сподіваємося, що своє слово скажуть фахівці», – зазначає директор музею.