Росія продовжує спроби легалізації анексії Криму, а Зеленський мовчки спостерігає, - Єлісеєв - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.76 € 33.41
Росія продовжує спроби легалізації анексії Криму, а Зеленський мовчки спостерігає, - Єлісеєв

Костянтин ЄЛІСЕЄВ.

Фото ЄС.

Росія продовжує спроби легалізації анексії Криму, а Зеленський мовчки спостерігає, - Єлісеєв

Влада Зеленського ігнорує подальші спроби Росії легалізувати анексію Криму. Про це у колонці для видання НВ пише дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв

«Російський агресор продовжував методично легалізовувати крадіжку Криму своїм законодавчим полем, а найвище керівництво нашої держави – сором’язливо за цим спостерігати. Саме таким чином слід розглядати референдум щодо змін до Конституції РФ, поправками до якої російська сторона вигадала «захиститися» від «територіальних претензій» та поставити ще одну крапку в питанні Криму. Звісно, що цими змінами не підмінити приналежності Кримського півострова Україні та не виправдати факт спроби анексії Росією частини нашої території», – наголосив дипломат.

Мовчанням відреагував Верховний Головнокомандувач на незаконний візит Путіна до Криму 20 липня та демонстративне закладення корпусів двох військових десантних кораблів на заводі Керчі.

«Водночас сам факт їх внесення та розкриття відповідних мотивів дає потужний аргумент для української дипломатії про посилення шовіністичних настроїв в Москві. Очевидно, що така агресивна законодавча поведінка Кремля мала б також розвіяти ілюзії тих, хто досі покладається на здоровий глузд та договороздатність російської сторони», – додав він.

Крім цього, Єлісєєв наголосив, що втраченою можливістю для влади Зеленського стала річниця Декларації Помпео. «На цьому фоні невиправдано перезрілою уявляється довгоочікувана розробка національної стратегії деокупації Криму та започаткування міжнародної платформи звільнення українського півострова. Прекрасною нагодою для її представлення була чергова річниця Декларації Помпео. Водночас увага до цієї дати в Україні обмежилася твіттер-дописами окремих владних чинників. Складно уявити, з яких міркувань промовчав глава держави, адже йдеться про документ рівня Декларації Веллеса з відповідними історичними наслідками», – зауважив дипломат.

Єлісєєв підкреслив, що Зеленський мав відреагувати на візит Путіна до Криму та ініціювати міжнародні санкції. «Мовчанням відреагував Верховний Головнокомандувач на незаконний візит Путіна до Криму 20 липня та демонстративне закладення корпусів двох військових десантних кораблів на заводі Керчі. Поки не видно дій української дипломатії з метою ініціювання як нових національних, так і міжнародних санкцій проти Росії та фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у розбудові військових потужностей на підприємствах Криму», – зазначив він.

Джерело: ЄС.