Чому сьогодні заборонено виходити в поле? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.71 € 33.08
Чому сьогодні заборонено виходити в поле?

Якщо до цього часу жнива ще не закінчилися, їх призупиняли.

Фото pexels.com.

Чому сьогодні заборонено виходити в поле?

4 серпня — 216-й день року (217-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 149 днів

4 серпня День ангела відзначають: Олексій, Зіна, Михайло, Марія.

За народним календарем сьогодні – Марії Магдалини. Іноді це свято в народі називали Ягідницею через те, що 4 серпня було заборонено виходити в поле, і люди вирушали на збір ягід. Зазвичай саме в цей час жінки варили ягідне варення на зиму. Польові роботи в цей день призупиняли, бо вірили, що на ниві може вбити блискавка.

Також в цей день не можна працювати і виходити на вулицю. Особливо, якщо йде дощ з грозою. Бо той, хто вийде, може з великою ймовірністю потрапити під удар блискавки.

Також вважалося, що на Марію роса має особливу силу. Тому жінки до світанку намагалися обов’язково вмитися росою, щоб їхні обличчя довше були молодими і красивими.

Магдалина – однієї з найвідоміших жінок в релігійній історії. Цікаво, що в православ’ї і католицизмі ставлення її особистості різняться. Так, католики асоціюють її з блудницею, а в православній церкві вона відома лише як мироносиця.

Як сказано в Священному Писанні, Марія народилась у галілейському місті Магдала, тому і отримала своє прізвисько. У Новому завіті вона згадується лише кілька разів. Зокрема, саме Марію Магдалину Ісус вилікував від одержимості, а після цього вона сама стала послідовницею Христа і вже значно пізніше – однією з жінок-мироносиць, які прийшли в печеру для того щоб приготувати Ісуса до похорону і стали свідками його божественного воскресіння. Після цього самевона повідомила апостолам про таке чудо. А ще була послідовницею Іоанна Богослова і проповідувала християнство в Римі. Померла вона в Ефесі мирною смертю.

У православ’ї жінка зарахована до лику святих. 4 серпня не тільки відправляються до церкви, але також після служби йдуть у ліс збирати ягоди. Господині займаються домашніми заготовками. Саме з цієї причини в народі день 4 серпня був відомий як Ягодница.

Незважаючи на те, що роса цього дня вважалася згубною для рослин, жінки вірили в прикмети про те, що вона володіє чудодійними властивостями, тому вмивалися нею.

Ранок сьогодні прийнято починати з того, щоб помолитися святій Марії Магдалині. Для цього існує спеціальна молитва. Її читають жінки. Вона допомагає у всіх справах, спрямовує душу на шлях істинний, позбавляє від спокус, дарує спокій, мир і гармонію, приносить здоров’я і радістю в сім’ю. Марія Магдалина буде протегувати тим жінкам, які сьогодні їй помоляться.

Також на світанку потрібно піти зібрати ранню росу. І зробити це потрібно в срібну ємність. Прикмети кажуть, що «срібна» роса в цей дарує молодість і красу жінкам. Молодим дозволить зберегти юність і свіжість, а тим, хто вже не зовсім молодий, поверне колишню чарівність.

Також в цей день не можна працювати і виходити на вулицю. Особливо, якщо йде дощ з грозою. Бо той, хто вийде, може з великою ймовірністю потрапити під удар блискавки.

Молитва Марії Магдалині, яку потрібно читати всім жінкам в цей день:

«Рівноапостольна, свята дружина-мироносиця Марія Магдалина, ти теплотою своєї любові до Христу потоптала всі злі підступи, здобула безцінний дар   любов Спасителя і досягла Царства Небесного. Заради цього схиляюся перед тобою і з скрушеним серцем і умиленною душею волаю до тобі, я (ім’я).

Преподобна учениця Христа Марія! Благав він Христа, що полюбив тебе і гаряче улюбленого тобою, благословити мене силою залишити гріхи мої, зміцнити благодаттю сміливо і бадьоро йти шляхи святих заповідей. Богу Отцю, Сину і Святому Духу у віки вічні. Амінь».

Джерело: «То є Львів»