Курси НБУ $ 36.57 € 37.42
У Рівному відбувся еко-забіг: збирали сміття і заробили 41 гривню

Основна мета заходу – прибрати у важкодоступних місцях, тобто там, куди не можуть доступитися прибиральники.

Фото спільноти "Озеленення Рівненщини"

У Рівному відбувся еко-забіг: збирали сміття і заробили 41 гривню

«Рівненський клуб бігу» організував пробіжку зі збору сміття. Учасники акції «Plogging Run: озеро Басів Кут» 8 серпня прибирали зелену територію навколо водойми, сміття одразу ж сортували. Організатори запевняють, що повернуться на Басів Кут ще раз, адже сміття на території зеленої зони надзвичайно багато

На території навколо озера Басів Кут відбувся еко-забіг. Такими діями намагаються виховати в людей еко-свідомість, кажуть ініціатори заходу. Унікальність його в тому, що волонтери не лише прибирали сміття, а й вчились його сортувати, пише Суспільне.

«Ми робили міні-пробіжку, багато хто ходив, особливо ніхто не слідкував, щоб всі обов'язково бігали. Зібрали десятки мішків сміття. Одних ПЕТ-пляшок – три величезних столітрових мішки, десь два величезних мішки – скляної тари. Трохи зібрали і алюмінієвих баночок», – розповів керівник «Рівненського клубу бігу» Сергій Ющишин.

Основна мета заходу – прибрати у важкодоступних місцях, тобто там, куди не можуть доступитися прибиральники.

Ініціатива «Plogging Run» прийшла зі Скандинавії, розповів керівник клубу бігу. Захід, за його словами проводять втретє. Перше прибирання влаштували у парку Шевченка та у Гідропарку, друге – на Пагорбі Слави.

Основна мета заходу – прибрати у важкодоступних місцях, тобто там, куди не можуть доступитися прибиральники та КАТП-1728, – додав Сергій Ющишин. До акції долучилися спільноти «Rivne running club», «Озеленення Рівненщини», «Молодіжна рада» тощо. Загалом учасників було понад 20, минулого разу, за словами очільниці ініціативи «Озеленення Рівненщини» Ірини Теслюк, охочих було удвічі більше.

Сміття, яке можна здати на сортувальну станцію, волонтери завезли самостійно. За переробку сміття отримали 41 гривню гривню, 50 копійок, розповів Сергій Ющишин.

Решту сміття – залишили для комунальників. З ними, за словами Ірини Теслюк, про це домовились попередньо.

Акції бігуни намагатимуться проводити раз на два-три тижні. За таким графіком планують обійти всі райони Рівного. 22 серпня прибиратимуть Гідропарк. На територію озера Басів Кут планують повернутися ще раз, адже за словами Сергія Ющишина, сміття тут надто багато.

Telegram Channel