Юлію Кузьменко випустили із СІЗО під цілодобовий домашній арешт - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.23
Юлію Кузьменко випустили із СІЗО під цілодобовий домашній арешт

Що коїться!

Фото УНІАН.

Юлію Кузьменко випустили із СІЗО під цілодобовий домашній арешт

Відповідне рішення ухвалив Київський апеляційний суд

Суд змінив підозрюваній у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.

Як передає кореспондент УНІАН, Київський апеляційний суд скасував ухвалу Печерського районного суду Києва, якою Кузьменко вкотре було продовжено тримання під вартою, та обрав новий запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля.

12 грудня 2019 року в Нацполіції заявили, що у причетності до вбивства журналіста підозрюють трьох осіб: музиканта, ветерана АТО Андрія Антоненка, лікаря Юлію Кузьменко (псевдонім «Ліса»), військову медсестру Яну Дугарь.

12 грудня 2019 року в Нацполіції заявили, що у причетності до вбивства журналіста підозрюють трьох осіб: музиканта, ветерана АТО Андрія Антоненка, лікаря Юлію Кузьменко (псевдонім «Ліса»), військову медсестру Яну Дугарь. Також у справі фігурує подружжя добровольців Інни («Пума») і Владислава («Буча») Грищенків, яке проходить підозрюваними у справі про замах на вбивство бізнесмена в Косові Івано-Франківської області.

Правоохоронці стверджують, що метою вбивства Шеремета була дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні.

Підозри вручили Антоненку, якого слідство вважає організатором вбивства, Кузьменко, яка, на думку слідства, закладала вибухівку під авто журналіста, і Дугарь, яка напередодні вбивства нібито фотографувала камери спостереження на місці злочину.

21 травня Антоненку, Кузьменко та Дугарь додали ще дві підозри, а також змінили зміст попередньої.

За словами керівника юридичної фірми «Сенс Консалтинг» Леоніда Маслова, адвокати якої захищають Антоненка, з тексту підозри у частині мотиву прибрали «ультранаціоналістичні ідеї», «велич арійської раси» та інше, тепер у ньому йдеться, що «невстановлені особи, діючи з ряду особистих мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту». Ці невстановлені особи «залучили» Антоненка, Дугарь і Кузьменко. Юрист уточнив, що у кваліфікації вбивства відсутнє згадування про корисливий мотив і посилання на пункти 6, 11 ч. 2 ст. 115 ККУ - корисливий або замовний мотив. За словами Маслова, Антоненко тепер не організатор, а виконавець за попередньою змовою, а Кузьменко - «лише заклала вибухівку разом з Антоненком, але не натискала на гачок». Крім того, підозрюваних тепер звинувачують у знищенні автомобіля, в якому перебував Шеремет, та зберіганні вибухівки - за ще двома статтями ККУ.

1 червня в МВС заявили, що слідчі відкрили для ознайомлення стороні захисту 38 томів матеріалів справи про вбивство Шеремета, виділених в окреме провадження, проти Антоненка, Кузьменко і Дугарь. Також у МВС уточнили, що більш як 200 томів справи стосуються встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників злочину.