Курси НБУ $ 36.57 € 37.59
Чи можна врятувати знамените Лебедине озеро

Тепер, аби врятувати озеро, треба почистити рослинність на берегах.

Фото sts.sumy.ua.

Чи можна врятувати знамените Лебедине озеро

Водойма, що раніше була окрасою Лебедина на Сумщині, і навіть зображена на гербі міста, нині перетворилася на невелику калюжу. Чому так сталося, хто винен, та чи можливо врятувати озеро — дізнавалися журналісти

Ще кілька років тому сюди прилітали лебеді, тут купалися та відпочивали люди не лише з Лебедина, але й з усієї області. Зараз тут лише очерет вище людського зросту, та про те, що тут колись була вода, нагадують лише мушлі у сухій землі. Міський голова Лебедина каже, ця проблема триває не перший рік. Втім вирішити її не вдається. Про це інформує місцевий сайт  sts.sumy.ua.

«Область виділила 150 тисяч гривень зі свого бюджету, ми зі свого бюджету 150 тисяч. Почався цей рік – голови ОДА немає, ті хто виконували обов’язки – не підписували тих паперів, які потрібні були. Департамент екології повинен був замовити тендер, провести цю тендерну процедуру», – говорить міський голова Лебедина Олександр Бакликов.

Потім лебединчани все ж внесли зміни до свого міського бюджету, замовили дослідження, аби визначити причини обміління озера. Виявилося, що все через високу температуру та малу кількість опадів за останні роки. Тепер, аби врятувати озеро, треба почистити рослинність на берегах, а далі – знову бюрократична тяганина з документами.

Виявилося, що все через високу температуру та малу кількість опадів за останні роки. 

За словами міського голови, на перший етап робіт потрібно буде близько 2-х мільйонів гривень.

Джерело: sts.sumy.ua
Telegram Channel