«Все висвічується на комп’ютері: адреса, телефон», – у Луцьку «швидка» запрацювала по-новому - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.60
«Все висвічується на комп’ютері: адреса, телефон», – у Луцьку «швидка» запрацювала по-новому

Зараз в обласному Центрі екстреної допомоги та медицини катастроф вивчають покриття інтернетом районів області.

Фото Суспільне.Волинь.

«Все висвічується на комп’ютері: адреса, телефон», – у Луцьку «швидка» запрацювала по-новому

Вона дозволяє лікарям екстреної медичної допомоги швидше приймати виклики від пацієнтів

Комп’ютерне устаткування коштує 4,5 мільйони гривень, пише Суспільне. Гроші виділило профільне міністерство за співфінансування з обласною радою, - розповів керівник обласного Центру екстреної допомоги та медицини катастрофВолодимир Шмаль.

Телефонні виклики швидкої з усієї області надходять до Центральної диспетчерської. Дзвінки з лінії «103» автоматизували. Інформація про людину, яка звертається за меддопомогою, заповнюється в електронній формі. Раніше усе нотували на папері й це, за словами завідувача диспетчерської Станіслава Лініка, забирало час. Зараз, каже, передача звернень пацієнтів триває до пів хвилини. «Воно все на комп’ютері висвічується: адреса, телефон. Відповідно бригада реагує на це звернення, де є всі дані. Також вказується номер телефону, якщо бригада не може знайти село. Тоді бригада передзвонює та уточнює, куди саме їхати», - розповідає Станіслав Лінік.

Зараз в обласному Центрі екстреної допомоги та медицини катастроф вивчають покриття інтернетом районів області.

Як усе працює на практиці розповідає лікарка Центру екстреної допомоги та медицини катастроф Ангеліна Воробей. Спочатку, каже жінка, поступає виклик, відкриваємо - світиться жовтим. Причина до виклику — непритомність, порушення свідомості. Адреса, номер телефону, виїжджаємо. Натискаємо «виїзд», підтверджуємо.

Водій Дмитро Фролов каже, що зручності додає навігатор, який є у телефоні. Головне вибрати маршрут, а техніка уже покаже, куди їхати.

«Програмний комплекс дає можливість під'єднати нас до центральної «103». Це така ІТ-система, яка бачить роботу всіх центрів ЕМД по Україні», - розповідає Володимир Шмаль. З цією системою оперативна диспетчерська у Києві може відстежити будь-який виклик, як на Волині, так і по інших областях від моменту приймання до закінчення виклику.

Зараз в обласному Центрі екстреної допомоги та медицини катастроф вивчають покриття інтернетом районів області. Не скрізь, говорить керівник, воно добре, тому звертатимуться із проханнями до мобільних операторів за допомогою.