У Камені-Каширському говорили про земляків з діаспори - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
У Камені-Каширському говорили про земляків з діаспори

На заході були присутні друзі музею, краєзнавці, колеги, педагоги.

Фото volyn-museum.com.ua.

У Камені-Каширському говорили про земляків з діаспори

Днями у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї започатковано новий культурно-просвітницький проєкт «Літні зустрічі в музеї»

Проєкт створений, аби здійснювати просвітницьку діяльність і розповідати краянам про небайдужих людей, котрі долучаються до розбудови України, рідного краю, ведуть активну громадянську діяльність, сприяють збереженню національної культурної спадщини, а відтак – знайомити з талановитими і непересічними особистостями Камінь-Каширщини і не тільки. Тема перших «Літніх зустрічей у музеї» – «Еміграція. Українська діаспора», інформує «Музейний простір Волині».

У форматі Літніх зустрічей спілкувались про відомих емігрантів із України і Камінь-Каширщини, активну патріотичну діяльність української діаспори за кордоном, слухали родинні емігрантські історії і презентували книжку Вадима Карпіка «Нік».

Ірина Матвійчук проживає в США, працює журналісткою телерадіоорганізації «Голос Америки» в команді Мирослави Гонгадзе. Аліна Тимкович – вже більше 10 років мешкає в Данії і опікується суботньою українською школою в місті Вайне. Ольга Ліщинська з 2018 року перебуває в Канаді як членкиня Міжнародної громадської організації українців (МГОУ) «Четверта хвиля» і заступниця голови з волонтерського руху. 

Вадим Карпік – вчитель за професією. Він народився і живе в селі Раків-Ліс, цікавиться історією, краєзнавством, пише і видає книжки. Чимало в його доробці книжечок для дітей, яскравих, кольорових і цікавих. Нещодавно побачила світ книга Вадима Карпіка «Нік», в якій йдеться про емігрантське життя в Канаді його свояка з Раків-Лісу. Автор нового видання розповідав, що саме спонукало його дослідити і вивчити родинну емігрантську історію, як довелось випускати нову книгу в світ. Неймовірно, але книга народилася завдяки власним зусиллям Вадима і його дружини Галини, котра щиро поділяє прагнення і погляди чоловіка і є його спільницею в цій справі. Вони власноруч роздрукували і зшили аркуші, ілюстрували якісними світлинами і зробили оригінальну тверду палітурку. Книга цікава і доволі презентабельна. Один примірник автор подарував для бібліотеки музею.

Про родинні історії, пов’язані з життям в еміграції, душевно й цікаво повідали Галина Домарецька, Петро Соловей, Світлана Войтусик.

 

Спілкувались також про активну, патріотично налаштовану громадянську позицію наших землячок-емігранток, уродженок Каменя-Каширського Ірини Матвійчук, Аліни Тимкович-Нільсен, Ольги Ліщинської. Ірина Матвійчук проживає в США, працює журналісткою телерадіоорганізації «Голос Америки» в команді Мирослави Гонгадзе. Аліна Тимкович – вже більше 10 років мешкає в Данії і опікується суботньою українською школою в місті Вайне. Ольга Ліщинська з 2018 року перебуває в Канаді як членкиня Міжнародної громадської організації українців (МГОУ) «Четверта хвиля» і заступниця голови з волонтерського руху. Вони проживають в різних країнах і навіть континентах, але однаково ведуть величезну благодійницьку, волонтерську, культурно-просвітницьку, популяризаторську роботу, розповідають світові правду про Україну і українців.

На жаль, і нині українці змушені вирушати за кордон, аби покращити матеріальне становище. Пісня про долю матері-емігрантки, котру виконувала Даринка Гарбарчук, звучала зворушливо і щемливо, адже всі воліємо, аби Берегині роду і України залишалися зі своїми сім’ями і працювали задля блага рідної землі і своїх родин.

Після закінчення заходу гості оглянули виставлені особисті речі земляків-емігрантів, листи з-за кордону, книги, видані українською діаспорою, інші музейні предмети і ще довго спілкувались про емігрантські долі.