Курси НБУ $ 36.57 € 37.28
Волинянин вирощує рекордні кавуни

Василь Гурський вирощує кавуни не гірші, аніж на Півдні.

Фото з архіву родини Гурських.

Волинянин вирощує рекордні кавуни

Василь Гурський із Глух Старовижівського району має власний баштан

Хоча цього року весна була затяжна і прохолодна, та й літо спочатку було прохолодне, але Василеві Гурському все одно вдалося  виростили гарний урожай кавунів. Цю культуру він плекає вже не один рік.

– Висіваємо сорти ранні і надранні, яких маємо до десятка. Усі вони дають добрий врожай. Маємо і холодостійкий сорт Чумак, – розповів Василь Федорович.

Під баштан треба відводити місце, де цілий день світить сонце. На північній частині ділянки можна посіяти кукурудзу або посадити квасолю на тичках.

За словами господаря, насіння потрібно висівати на початку квітня. Цього року, наприклад, посіяли 13 квітня. Під баштан треба відводити місце, де цілий день світить сонце. На північній частині ділянки можна посіяти кукурудзу або посадити квасолю на тичках. Завдяки такому прийому можна додатково захистити кавуни від холодів.


І цих красенів господар виростив на Поліссі, а не на Херсонщині.

Підживлюють рослини коров’яком та трав’яним настоєм, у який додають зокрема молоду кропиву та стебла дикого хмелю (він підсилює плетучі властивості кавуна). Пропорція така: на 40-літровий бачок беруть 3 відра води, 2 натоптані відра кропиви та 1 відро стебел хмелю. Відтак розчин розводять водою і поливають.

– Наше насіння розходиться по цілій Україні, навіть у Вінницькій та Миколаївській областях. Приходять туристи, які цікавляться і дивуються, що в наших умовах можна виростити такі баштанні, – каже Василь Федорович.

 


Шість смугастиків – і цілий візок!
 

З фітофторою боррються народними способами: на 7 літрів води додають 3 літри сироватки та 10 крапель йоду. Цим розчином кавуни обприскують двічі. Якщо прогнозують затяжні дощі, то напередодні і після закінчення дощового періоду.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.

Telegram Channel