Після розгону протестів Лукашенко нагородив сотні міліціонерів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.15 € 34.19
Після розгону протестів Лукашенко нагородив сотні міліціонерів

У списку понад 650 імен.

Фото Белсат.

Після розгону протестів Лукашенко нагородив сотні міліціонерів

Олександр Лукашенко, який виконує обов'язки президента Білорусі, після розгону людей, які мітингували проти нього, видав указ про нагородження співробітників Міністерства внутрішніх справ

Указ Лукашенко підписав 13 серпня, на четвертий день після виборів президента і початку масових акцій за демократичний вибір Білорусі, пише Українська правда.

Документ передбачає нагородження міліціонерів «За зразкове виконання службових обов'язків».

У списку понад 650 імен.

Передісторія:

З 9 серпня в Білорусі проходять масові акції протестів, по всій країні було затримано понад 6700 осіб. Місце перебування десятків людей невідоме досі. Кількасот людей відпустили.

У списку понад 650 імен.

Міністр охорони здоров'я Білорусі Володимир Каранік заявив, що під час післявиборчих акцій у Білорусі загинули двоє людей, понад 150 осіб постраждали. За даними правозахисників, загинули 5 осіб, але влада Білорусі це заперечує.

Головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви під тиском влади, спершу вона визнала свою слабкість як жінка, але потім знову закликала до мітингів і заявила про готовність стати національним лідером.

Лукашенко на перевибори не згоден і шукає підтримки у президента Росії – як колись зробив четвертий президент України Віктор Янукович, який потім втік до РФ.

Держави Європейського Союзу минулого тижня погодилися не вважати чинними «результати» президентських виборів у Білорусі. Голови МЗС ЄС також домовилися про підготовку санкційного рішення щодо Білорусі, а Єврокомісія підготує пропозицію для вирішення кризи в країні.