Фермери хочуть запатентувати херсонський кавун - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.19 € 34.02
Фермери хочуть запатентувати херсонський кавун

Налітай на смачнятину!

Фото УНІАН.

Фермери хочуть запатентувати херсонський кавун

Стверджують, що він є найсмачнішим і абсолютно безпечним

Фермери Херсонщини мають намір запатентувати херсонський кавун. За їх словами, завдяки унікальному грунту, плоди виходять смачнішими, ніж деінде.

Як наголошується в сюжеті ТСН, землероби хочуть захистити свій продукт за допомогою Євросоюзу, інформує УНІАН.

Боротися за репутацію своїх кавунів фермерів змусила низька кількість нітратів. Навіть фахівці не можуть на око відрізнити херсонський кавун від так званих «скоростиглих» на око.

Боротися за репутацію своїх кавунів фермерів змусила низька кількість нітратів. Навіть фахівці не можуть на око відрізнити херсонський кавун від так званих «скоростиглих» на око. Для визначення концентрації хімікатів і глюкози в плоді необхідні спеціальні прилади.

Для отримання патенту на херсонський кавун місцеві фермери створили асоціацію. Тепер географічне зазначення має затвердити Єврокомісія. Вона об'єднає вісім місцевих сортів. Тих, які здатні витримати плюс сімдесят градусів на грунті.

Зазначається, що сьогодні херсонські кавуни за японською модою ховають в пластикові форми.

Аби туристи їхали до Херсона за кавунами, як до Франції за шампанським і Рокфором, бізнесмени згадали про ще один унікальний продукт - бекмесе або кавуновий мед, який ще сто років тому на Херсонщині варили в кожному дворі.