Ірина Геращенко про заяви Фокіна: «Це не мудрість старців, а капітуляція» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.16 € 34.25
Ірина Геращенко про заяви Фокіна: «Це не мудрість старців, а капітуляція»

Ірина ГЕРАЩЕНКО.

Фото ЄС.

Ірина Геращенко про заяви Фокіна: «Це не мудрість старців, а капітуляція»

Перший заступник голови української делегації Тристоронньої контактної групи у Мінському процесі Вітольд Фокін зробив резонансну заяву про можливість проведення виборів в ОРДЛО та загальної амністії бойовикам і терористам, а також про «особливий статус» не тільки окупованих територій на Сході, а… усього Донбасу

На цю ініціативу різко ввідреагувала співголова фракції «Європейська Солідарність», Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях (2014—2019) Ірина Геращенко. «Верховна Рада прийняла закон про амністію і особливості місцевого самоврядування ОКРЕМИХ районів Донецької і Луганської областей ще у вересні 2014 року. Під амністію НЕ ПІДПАДАЮТЬ причетні до збиття МН 17, тероризму, вбивці, причетні до військових і сексуальних злочинів в зоні конфлікту, ці злочини не мають терміну давності. Ні про який особливий статус і федералізацію всього Донбасу не може бути й мови, проголосувати за подібне «слуги» зможуть тільки в екстазі з ОПЗЖ, але демократична опозиція і активне громадянське суспільство будуть жорстко протистояти подібним сценаріям здачі національних інтересів», – наголосила Геращенко.

«Тому для миру і амністії потрібно не закони переписувати, а тиснути на РФ з вимогою негайно забрати свої війська і піти геть з Донбасу».

Вона також нагадала, що закони про амністію і особливості самоврядування окремих районів не вступили в силу, тому що РФ та їхні маріонетки зірвали режим тиші і провели незаконні вибори на окупованих територіях. «Тому для миру і амністії потрібно не закони переписувати, а тиснути на РФ з вимогою негайно забрати свої війська і піти геть з Донбасу», – переконана Ірина Геращенко.

Геращенко повідомила, що протягом останніх років серйозно вивчала практики так званого перехідного правосуддя і примирення, інклюзивного діалогу, розмінування, подолання розбіжностей в Хорватії, Колумбіі, Північній Ірландії, де відбувалися внутрішні конфлікти. «Це має серйозні відмінності з ситуацією на Донбасі, де триває ЗБРОЙНА АГРЕСІЯ РФ, а не внутрішній конфлікт. Тим не менш, досвід краін, які змогли закінчити війни, подолати розколи і розбіжності, є важливим і для України. Те, що зараз пропонують старці (йдеться про 86-річного Леоніда Кравчука та 87-річного Вітольда Фоніка – РЕД.), делеговані в ТКГ – ніяка не мудрість, ніякий не український сценарій примирення, а ті ж кремлівські яйця, тільки в профіль, капітуляція», – наголосила  Геращенко.

КОМЕНТАР

Із заяви «Європейської солідарності»:

«Представник України у переговорній групі пропонує росіянам навіть більше, ніж вони просять. «Європейська Солідарність» наголошує, що Україна неподільна. Будь-які посягання на територіальну цілісність держави є неприпустимими, а вибори можуть бути проведені тільки після звільнення Донбасу без тиску, а не під дулами автоматів».

Джерело: ЄС.